App Store Google Play

У Дніпрі презентували "Зелену Програму", яка має вирішити екологічні проблеми міста

13.12.2018 11:20
У Дніпрі презентували "Зелену Програму", яка має вирішити екологічні проблеми міста

12 грудня у Дніпрі у приміщенні Будинку Архітектора відбулась презентація “Зеленої Програми Дніпра”. Проект передбачає екологічну реконструкцію природного міського середовища і створення безпечних та комфортних умов життя населення. Про це повідомляє Дніпроград з місця події.

Програму розробляла група вчених-біологів, архітекторів, екологів та представників громадськості. Разом вони створили інтерактивну карту зелених об’єктів Дніпра та розробили концепцію практичних заходів, які їх оновлять та впорядкують.

За словами координатора Зеленої Програми Юрія Остапюка, поштовхом став сьогоднішній стан зелених насаджень міста та актуальність екологічної проблематики.

"Нині наше місто забруднюють близько 300 підприємств. До ТОП забруднювачів входять Міськводоканал, Придніпровська ТЕС, Завод Петровського, Нижньодніпровський трубопрокатний завод. Значний вплив має, безперечно,  і транспорт. Тому цей продукт стане теоретичним та прикладним для нашого міста. Він враховує усі особливості Дніпра - кліматичні, географічні, екологічні, а також потреби містян, фінансові можливості бюджету", - зазначив Юрій Остапюк.

Нині Зелена Програма включає такі заходи, як формування системи міських рекреаційних територій, аналіз стану зеленого господарства, підбір сортаменту рослин для окремих районів, створення публічної інформаційної системи міського зеленого господарства, заходи щодо боротьби з карантинними рослинами, правила роботи з родючими грунтами, науково-методичні рекомендації по догляду за зеленими насадженнями.

"Цей проект - перший  відомий мені приклад у нашому місті, коли до вчених звернулись бізнесмени і попросили допомогти розробити об'єктивну незаангажовану програму щодо врятування зелених насаджень, по-перше. А по-друге, зробити більш адаптовану для сучасних умов нашого міста зелену інфраструктуру. Власне, з таких передумов ми і почали роботу", - додав вчений-біолог, один з розробників Зеленої Програми Вадим Манюк.

Презентували Програму у три блоки. Серед них - блок проблематики, а також біологічний та архітектурний блоки. Як зазначили розробники, проект розрахований на поетапну реалізацію на 31 об'єктах зеленої інфраструктури. Результатом має стати зміна обличчя міста.

Наприкінці заходу відбулась експертна дискусія із фахівцями, під час якої усі присутні змогли поставити запитання та надати рекомендації щодо поліпшення Програми.

Нагадаємо, Дніпро потрапило у ТОП-5 найбрудніших міст України.

Раніше повідомлялося, що у Дніпрі на міський науково-технічній конференції шукали рішення найгостріших екологічних проблем міста.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...