App Store Google Play

У Дніпрі презентували "Зелену Програму", яка має вирішити екологічні проблеми міста

13.12.2018 11:20
У Дніпрі презентували "Зелену Програму", яка має вирішити екологічні проблеми міста

12 грудня у Дніпрі у приміщенні Будинку Архітектора відбулась презентація “Зеленої Програми Дніпра”. Проект передбачає екологічну реконструкцію природного міського середовища і створення безпечних та комфортних умов життя населення. Про це повідомляє Дніпроград з місця події.

Програму розробляла група вчених-біологів, архітекторів, екологів та представників громадськості. Разом вони створили інтерактивну карту зелених об’єктів Дніпра та розробили концепцію практичних заходів, які їх оновлять та впорядкують.

За словами координатора Зеленої Програми Юрія Остапюка, поштовхом став сьогоднішній стан зелених насаджень міста та актуальність екологічної проблематики.

"Нині наше місто забруднюють близько 300 підприємств. До ТОП забруднювачів входять Міськводоканал, Придніпровська ТЕС, Завод Петровського, Нижньодніпровський трубопрокатний завод. Значний вплив має, безперечно,  і транспорт. Тому цей продукт стане теоретичним та прикладним для нашого міста. Він враховує усі особливості Дніпра - кліматичні, географічні, екологічні, а також потреби містян, фінансові можливості бюджету", - зазначив Юрій Остапюк.

Нині Зелена Програма включає такі заходи, як формування системи міських рекреаційних територій, аналіз стану зеленого господарства, підбір сортаменту рослин для окремих районів, створення публічної інформаційної системи міського зеленого господарства, заходи щодо боротьби з карантинними рослинами, правила роботи з родючими грунтами, науково-методичні рекомендації по догляду за зеленими насадженнями.

"Цей проект - перший  відомий мені приклад у нашому місті, коли до вчених звернулись бізнесмени і попросили допомогти розробити об'єктивну незаангажовану програму щодо врятування зелених насаджень, по-перше. А по-друге, зробити більш адаптовану для сучасних умов нашого міста зелену інфраструктуру. Власне, з таких передумов ми і почали роботу", - додав вчений-біолог, один з розробників Зеленої Програми Вадим Манюк.

Презентували Програму у три блоки. Серед них - блок проблематики, а також біологічний та архітектурний блоки. Як зазначили розробники, проект розрахований на поетапну реалізацію на 31 об'єктах зеленої інфраструктури. Результатом має стати зміна обличчя міста.

Наприкінці заходу відбулась експертна дискусія із фахівцями, під час якої усі присутні змогли поставити запитання та надати рекомендації щодо поліпшення Програми.

Нагадаємо, Дніпро потрапило у ТОП-5 найбрудніших міст України.

Раніше повідомлялося, що у Дніпрі на міський науково-технічній конференції шукали рішення найгостріших екологічних проблем міста.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...