App Store Google Play

У Дніпрі презентували дослідження настроїв і політичних уподобань мешканців області

13.12.2018 14:40
У Дніпрі презентували дослідження настроїв і політичних уподобань мешканців області

Сьогодні, 13 грудня, у Дніпрі презентували результати соціологічного опитування “Портрети регіонів”. Загалом під репрезентативну вибірку потрапило 40 тисяч українців. У Дніпропетровській області опитали 1600 респондентів. Ідея проекту полягає у тому, щоби порівняти різні регіони з точки зору їхніх цінностей, бачення майбутнього, оцінки теперішньої ситуації. Про це повідомляє Дніпроград зі слів керівника соціологічної групи “Рейтинг” Олексія Антиповича.

Ситуацію в державі респонденти Дніпропетровської області оцінюють значно гірше, ніж регіональну. 90% опитаних мешканців області зазначають: ситуація в Україні напружена, критична, вибухонебезпечна. І лише 6% називають ситуацію в Україні спокійною. Натомість спокійною ситуацію в області називають 30% опитаних, у своєму населеному пункті - 40%.

70% опитаних першою проблемою держави назвали військовий конфлікт на Сході. Другою проблемою вважають хабарництво та корупцію. Третє місце посіли низькі зарплати та пенсії. Особисті проблеми кожного окремого громадянина Дніпропетровської області дещо інші. У першу чергу респондентів турбує підвищення тарифів на комунальні послуги, потім низький рівень зарплатні. Третє місце посів військовий конфлікт на Сході.

“У цьому Дніпропетровська область відрізняється від середнього загального показника по Україні. Тут військовий конфлікт на третій позиції серед особистих проблем. В інших областях він займає максимум п’яту чи шосту позицію”, - прокоментував Олексій Антипович.

Презентували розробники соціологічного опитування й електоральний блок. За ним, з тих респондентів, які визначилися, за кого голосуватимуть на президентських виборах і прийдуть на виборчу дільницю, 22% готові підтримати Юлію Тимошенко, 17% - Володимира Зеленського, 14% - Юрія Бойка. Соціологічна група “Рейтинг” склала також антирейтинг кандидатів. Серед тих, за кого виборці в жодному разі не голосуватимуть, перше місце посів Петро Порошенко (60%), друге - Юлія Тимошенко (33%), третє - Олег Ляшко (27%).

Крім того, 88% з усіх опитаних на виборах президента України очікують значних або незначних фальсифікацій. До того ж, 13% мешканців області, а це - більше, ніж кожен 10, прямо кажуть, що позитивно ставляться до такого виду агітації, як матеріальний підкуп. Ще 20% - нейтрально. Разом це складає третину мешканців області.

Щодо показника патріотизму регіону, то 67% мешканців області пишаються тим, що вони є громадянами України. Дещо більше (72%) пишаються тим, що є мешканцями Дніпропетровської області, 74% - є гордими жителями свого населеного пункту. У регіоні респонденти пишаються насамперед природою та історією краю.

Не оминули в соцопитуванні і мовне питання. За ним, 52% респондентів вважають, що українська має бути єдиною державною мовою.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...