App Store Google Play

Січеславщина долучилася до Всеукраїнської Естафети Єднання

13.12.2018 09:40
Січеславщина долучилася до Всеукраїнської Естафети Єднання

Соборна Україна – очима дітей. Маленькі українці з різних областей мазок за мазком заповнюють аркуші величезної книги. На її сторінках – малюнки із зображенням майбутнього України, як його бачать діти. Книга подорожує із регіону в регіон. Дніпропетровщина також долучилася до Всеукраїнської естафети.  

Естафета Єднання присвячена 100-річчю проголошення Акта злуки УНР і ЗУНР. Акція стартувала у Фастові, обійде всі регіони і фінішує у Києві – в День соборності України.

На Дніпропетровщину книга «Соборна Україна очима дітей» прибула з Донеччини. Із Дніпра вона вирушить далі, до Запоріжжя. Акція проходила у Дніпровській школі № 87.

«Дуже цікаво, як бачить Україну підростаюче покоління, – говорить голова громадської організації «Дніпро – місто патріотів» Ігор Кабанюк. – Це дорослі можуть перейматися культурними відмінностями між різними регіонами. Діти не заморочуються цим – вони, навпаки, шукають, чим ми, українці, схожі».

Ескіз майбутнього малюнка Єдиної України школярі Дніпропетровщини підготували заздалегідь. 

«Дуже жваво обговорювали, що саме зобразити на малюнку. Як відобразити у композиції частинку рідної Дніпропетровщини. Було безліч різних ідей, та головний наш месседж: ми – патріоти, ми – українці. Творимо і надихаємося нашою улюбленою країною», – розповіла учасниця акції Марія Гета.

Діти вирішили зобразити Дніпропетровщину невід’ємною частиною Єдиної України, кожен із регіонів якої має свої символи. Головний символ Дніпропетровського краю – Петриківський розпис, який на малюнку об’єднають із національним рушником.

У композиції поєднають історичні традиції із майбутнім України. Для цього використовуватимуть різні художні техніки.

«Дніпропетровщина дуже мальовнича, має багато цікавих традицій. Хочу вкласти у малюнок частинку своєї душі й передати любов до рідного краю», – поділилася учасниця акції Вікторія Біятенко.

Акцію організувала Дніпропетровська облдержадміністрація. До участі долучилися учні Дніпровської школи №87 та представники громадськості.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...