App Store Google Play

У Дніпрі зустрілися провідні правозахисники аби обговорити ситуацію навколо катувань затриманих та ув’язнених

12.12.2018 14:40
У Дніпрі зустрілися провідні правозахисники аби обговорити ситуацію навколо катувань затриманих та ув’язнених

Сьогодні, 12 грудня, у правовому клубі PRAVOKATOR відбувся круглий стіл «Кращі практики захисту від катувань та жорстокого поводження», який зібрав представників правозахисних організацій та уповноважених з прав людини державних структур. Про це з місця події повідомляє кореспондент Дніпрограда.

Під час зустрічі було обговорено ситуацію навколо катувань та насильства під час затримання чи ув’язнення людини.

Як зазначила представниця Правозахисної групи «СІЧ» Наталія Кожина, цей круглий стіл присвячено до 70-річчя з дня ухвалення Загальної декларації прав людини – документа, який гарантує всім людям на планеті рівність в правах та повагу до гідності кожної особи. Втім, наразі існує проблема із дотриманням прав затриманих та ув’язнених.

«Часто, коли люди, що мають проблеми із законом, потрапляють в «систему», стають звичайними «гвинтиками», які нічого не значать. Відповідно, їхні права не дотримуються, а гідність не поважають. Саме це питання ми і піднімаємо під час круглого столу аби звернути увагу в тому числі і на такі явища, як катування, що буває не тільки фізичним, а ще й моральним та економічним», - розповіла Наталія Кожина.

Окрім цього, правозахисниця зауважила, що людині, яка зазнала катувань, необхідна не тільки правова допомога, а і психологічна підтримка.

Участь у заході також взяли одразу три уповноважені особи з прав людини: від Міністерства юстиції, від Національної поліції та від Верховної Ради України.

Однією з важливих тем круглого столу стала і експлуатація ув’язнених на підприємствах, які розгортають свою діяльність на базі виправних закладів. За даними ДФС, в області на таких підприємствах використовують працю близько тисячі ув’язнених. Втім, проблема полягає не в самій роботі на виробництві, а в тому, що ув’язнені соціально не застраховані і не сплачують зі своєї зарплатні єдиний соціальний внесок – а це означає, що вони втрачають страховий стаж, необхідний при виході на пенсію.

Варто зазначити, що Правозахисна група «СІЧ» виявила порушення організації праці ув’язнених в Ігренському виправному центрі.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...