App Store Google Play

Обличчя "миру": кам'янський поплічник Тарути витратив на партію 30 тисяч, маючи податковий борг у 50

11.12.2018 17:40
Обличчя "миру": кам'янський поплічник Тарути витратив на партію 30 тисяч, маючи податковий борг у 50

Очільник Кам’янської міської парторганізації “Основа” має борг перед податковою в розмірі понад 53 тис. грн. Водночас Олег Мороз перерахував партії “Основа” більш ніж 31 тис. грн. НАЗК надіслало до суду адмінпротоколи у зв’язку з порушенням порядку здійснення внесків. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на Чесно.

За даними Національного агентства з питань запобігання корупції, навесні 2018 року Олег Мороз переказав кошти на рахунок Кам’янської міської організації політичної партії “Основа”, маючи податковий борг на 53,3 тис. грн.

Наприкінці листопада цього року Петриківський районний суд Дніпропетровської області ухвалив повернути до НАЗК для доопрацювання матеріали справи щодо Олега Мороза про адміністративне правопорушення.

Зокрема, повернуто чотири протоколи стосовно внесків, здійснених у період від 6 квітня до 17 травня 2018 року на загальну суму 31 тис. грн.

Під час підготовки до розгляду справи суд з’ясував, що матеріали справи за цими протоколами не відповідають вимогам: не визначено належним чином часу, місця та способу вчинення правопорушення, належно не засвідчено доданих до протоколу копій документів.

Законом України “Про політичні партії в Україні” заборонено фінансувати партії тим людям, які мають податкові борги. При цьому не має значення розмір заборгованості – 10 гривень чи 50 тисяч. Більшість адмінпротоколів, складених НАЗК останніми місяцями, стосуються саме тих випадків, коли внесок на користь партії здійснювала особа, яка має податковий борг”, - каже аналітик партійних фінансів Руху ЧЕСНО Ігор Фещенко.

Він відзначає, що багато людей навіть не здогадуються, що заборгували державі. Зокрема, це стосується боргу із земельного податку, перевірити наявність чи відсутність якого досить складно.

Дуже часто адмінпротоколи складаються стосовно людей з дрібними податковими боргами. Тому вже зараз назріла потреба у внесенні змін до законодавства, адже така норма лише відлякує потенційних донорів партій. Наприклад, заборона на фінансову підтримку партій може стосуватися лише тих осіб, які мають значний податковий борг, скажімо, від 1 тисячі гривень”, - додає аналітик.

Довідково: Олег Мороз очолює Кам’янську міську організацію політичної партії “Основа”. 2014 року він балотувався до Верховної Ради 8-го скликання як самовисуванець в одномандатному виборчому окрузі №40. Тоді політик здобув лише 4% голосів, програвши кандидату від “БПП” Валентинові Дідичу.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...