App Store Google Play

Обличчя "миру": кам'янський поплічник Тарути витратив на партію 30 тисяч, маючи податковий борг у 50

11.12.2018 17:40
Обличчя "миру": кам'янський поплічник Тарути витратив на партію 30 тисяч, маючи податковий борг у 50

Очільник Кам’янської міської парторганізації “Основа” має борг перед податковою в розмірі понад 53 тис. грн. Водночас Олег Мороз перерахував партії “Основа” більш ніж 31 тис. грн. НАЗК надіслало до суду адмінпротоколи у зв’язку з порушенням порядку здійснення внесків. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на Чесно.

За даними Національного агентства з питань запобігання корупції, навесні 2018 року Олег Мороз переказав кошти на рахунок Кам’янської міської організації політичної партії “Основа”, маючи податковий борг на 53,3 тис. грн.

Наприкінці листопада цього року Петриківський районний суд Дніпропетровської області ухвалив повернути до НАЗК для доопрацювання матеріали справи щодо Олега Мороза про адміністративне правопорушення.

Зокрема, повернуто чотири протоколи стосовно внесків, здійснених у період від 6 квітня до 17 травня 2018 року на загальну суму 31 тис. грн.

Під час підготовки до розгляду справи суд з’ясував, що матеріали справи за цими протоколами не відповідають вимогам: не визначено належним чином часу, місця та способу вчинення правопорушення, належно не засвідчено доданих до протоколу копій документів.

Законом України “Про політичні партії в Україні” заборонено фінансувати партії тим людям, які мають податкові борги. При цьому не має значення розмір заборгованості – 10 гривень чи 50 тисяч. Більшість адмінпротоколів, складених НАЗК останніми місяцями, стосуються саме тих випадків, коли внесок на користь партії здійснювала особа, яка має податковий борг”, - каже аналітик партійних фінансів Руху ЧЕСНО Ігор Фещенко.

Він відзначає, що багато людей навіть не здогадуються, що заборгували державі. Зокрема, це стосується боргу із земельного податку, перевірити наявність чи відсутність якого досить складно.

Дуже часто адмінпротоколи складаються стосовно людей з дрібними податковими боргами. Тому вже зараз назріла потреба у внесенні змін до законодавства, адже така норма лише відлякує потенційних донорів партій. Наприклад, заборона на фінансову підтримку партій може стосуватися лише тих осіб, які мають значний податковий борг, скажімо, від 1 тисячі гривень”, - додає аналітик.

Довідково: Олег Мороз очолює Кам’янську міську організацію політичної партії “Основа”. 2014 року він балотувався до Верховної Ради 8-го скликання як самовисуванець в одномандатному виборчому окрузі №40. Тоді політик здобув лише 4% голосів, програвши кандидату від “БПП” Валентинові Дідичу.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...