Інформація про поновлення на посаді судді Валерія Чорнобука, якого підозрюють у держзраді, не відповідає дійсності. Про це заявили у Верховному Суді України, передає Дніпроград.
Як зазначається у дописі на офіційній сторінці Суду у Facebook, рішення про визнання незаконною та скасування постанови, якою Чорнобука звільнили з посади судді апеляційного суду Дніпропетровської області у зв’язку з порушенням присяги, не є підставою для його поновлення. Подальше вирішення питання належить до повноважень Вищої ради правосуддя.
У рішенні колегія суддів Касаційного адміністративного суду у складі ВСУ констатує: невиконання відповідачем вимог Закону України про обов’язкове повідомлення судді про проведення позачергового пленарного засідання (не пізніше, ніж за три дні) призвело до порушення гарантованого позивачу права на участь у процесі прийняття рішення. Вони також додали, що рішення поставило під сумнів безсторонність самої процедури звільнення судді з посади, зокрема за об’єктивним її критерієм.
"Ще одним свідченням того, що процес прийняття Постанови не може вважатися справедливим є те, як відбулося власне голосування народних депутатів. Відповідно до наявних у справі відомостей з офіційного веб-сайту ВРУ щодо електронної реєстрації та результатів поіменного голосування від 29 вересня 2016 року, того дня зареєструвалися 264 народні депутати України, тоді як участь у голосуванні взяло 278 народних депутатів.", - прокоментували у дописі.
Нагадаємо, Валерій Чорнобук, який у 2014 році допомагав кримським судам перейти на роботу за російським законодавством, також був помічений як радник нинішнього міського голови Дніпра Бориса Філатова. Утім, пізніше міськрада почала зачищати згадки про свою спіпрацю із сепаратистом.
Автор: Домінік ФРАНКО