App Store Google Play

Експерти розповіли, які купюри підробляють найчастіше та що потрібно робити у разі їх виявлення

10.12.2018 16:20
Експерти розповіли, які купюри підробляють найчастіше та що потрібно робити у разі їх виявлення

У аналітиці, проведеною Національним Банком України, зазначають: нині на ринку фальшивих гривень спостерігається позитивна динаміка. Якщо за минулий рік уповноважені фахівці виявили та вилучили приблизно 48% несправжніх грошей, то у цьому - такими були лише 35%. Утім, за словами президента Асоціації "Дніпровський банківський союз" Володимира Косюги, як у своїй перевірці розвиваються банки і відповідні служби, так само не стоять на місці фальшивомонетники і створюють нові методи виготовлення несправжніх грошей, передає Дніпроград.

“Інколи вони намагаються на купюрі з номіналом 100 гривень намалювати номінал 500 гривень. Крім того, з’явилися такі злочинці, які навчилися підробляти й ультрафіолетові дані. І навіть роблять це через дитячі іграшкові набори”, - зазначив Володимир Косюга.

45% від загальної кількості виявлених фальшивих гривень складають купюри з номіналом 500 гривень. На другому місці (28%) - 100 гривень. На третьому (15%) - 20 гривень. Найменше підробляють (10%) - купюри із номіналом 200 гривень.

“Це пов’язано із тим, що вони виявились найбільш захищеними і, відповідно, їх найскладніше підробити”, - додав експерт.

Проте, за його словами, зазвичай фальшиві купюри підробляють неякісно. Тому у банківську систему вони не потрапляють. Основне джерело ризику - оборот готівки на руках. Якісна підробка також має свою особливість - такі гроші виготовляються з однаковим номером.

“Перше бажання людини при виявленні у себе фальшивих грошей - кому-небудь її віддати, щоб не нести втрат. Але треба розуміти. Випадкова поява цієї купюри не робить Вас злочинцем. А ось спроба її реалізувати, збути, комусь підсунути - робить Вас співучасником злочину, пов’язаного з оборотом фальшивих грошей”, - прокоментував президент Асоціації "Дніпровський банківський союз" Володимир Косюга.

Єдине вірне рішення у подібній ситуації, як зазначає, фахівець - звернутись до відділу поліції і написати заяву. А в ній - детально описати, в який спосіб Ви отримали фальшиві гроші.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...