App Store Google Play

"Січеславська Просвіта" відсвяткувала одразу два ювілеї

05.12.2018 19:30
"Січеславська Просвіта" відсвяткувала одразу два ювілеї

У культурно-виставковому центрі “Mediaprostir” відсвяткували одразу дві знаменні дати. Серед них - 150-річчя найстаршої громадської організації України, товариства “Просвіта” імені Тараса Шевченка, а також 30-річчя відродження товариства української мови на Січеславщині. У святкуванні взяли участь усі друзі “Просвіти”, а також ті, хто протягом усієї роботи товариства допомагав розвивати його у Дніпрі та області. Про це повідомляє Дніпроград із місця події.

Як зазначає представник Дніпропетровської обласної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» Сергій Довгаль, тодішня влада дивилася на товариство із острахом. Осередки шанувальників української мови почали створюватись у всіх регіонах країни.

“Просвіта заявила в голос про те, що треба рятувати українську мову. А рятувати українську мову означає рятувати Україну, яка знаходилася у складі Радянського Союзу. Ми пройшли непростий шлях, сповнений випробувань, у якому були втрати друзів і побратимів. Але ми живі, існуємо і далі боремося”, - прокоментував Сергій Довгаль.

Серед знаменитих імен загиблих членів товариства на Січеславщині  - Дмитро Яворницький, Іван Рибалко, Володимир Бадун, Іван Сокульський, Анатолій Носенко, Олександр Кузьменко, Микола Пономаренко, Володимир Заремба, Олесь Завгородній, Олег Чалий, Людмила Левченко та багато інших звитяжців. Усіх - присутні вшанували хвилиною мовчання.

“Саме “Просвіта” стала предтечею боротьби за незалежність нашої держави. А у 1988 році ще у статусі шанувальників української мови постала “Січеславська Просвіта” у нашому місті. Тоді її поява за часів Радянського Союзу стала чимось неймовірним та небезпечним. А за часів виборів до міської ради її робота стала тріумфом. Висуванці товариства вибороли одразу дев’ять мандатів. Так само шанувальники української мови заявили про себе і в багатьох інших містах країни”, - додавв заслужений діяч мистецтв України Олег Рудий.

Перед урочистою частиною співали українські народні пісні. Зокрема на заході виступали ансамбль “Січеслав” та вокаліст ансамблю “Зоряниця”.

Крім того, на святкування нагородили найактивніших членів “Просвіти” за вагомий внесок у розвиток української мови та культури на теренах нашої області.

Раніше повідомлялося, що у Дніпрі відкрили бібліотеку Просвіти.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...