App Store Google Play

"Січеславська Просвіта" відсвяткувала одразу два ювілеї

05.12.2018 19:30
"Січеславська Просвіта" відсвяткувала одразу два ювілеї

У культурно-виставковому центрі “Mediaprostir” відсвяткували одразу дві знаменні дати. Серед них - 150-річчя найстаршої громадської організації України, товариства “Просвіта” імені Тараса Шевченка, а також 30-річчя відродження товариства української мови на Січеславщині. У святкуванні взяли участь усі друзі “Просвіти”, а також ті, хто протягом усієї роботи товариства допомагав розвивати його у Дніпрі та області. Про це повідомляє Дніпроград із місця події.

Як зазначає представник Дніпропетровської обласної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» Сергій Довгаль, тодішня влада дивилася на товариство із острахом. Осередки шанувальників української мови почали створюватись у всіх регіонах країни.

“Просвіта заявила в голос про те, що треба рятувати українську мову. А рятувати українську мову означає рятувати Україну, яка знаходилася у складі Радянського Союзу. Ми пройшли непростий шлях, сповнений випробувань, у якому були втрати друзів і побратимів. Але ми живі, існуємо і далі боремося”, - прокоментував Сергій Довгаль.

Серед знаменитих імен загиблих членів товариства на Січеславщині  - Дмитро Яворницький, Іван Рибалко, Володимир Бадун, Іван Сокульський, Анатолій Носенко, Олександр Кузьменко, Микола Пономаренко, Володимир Заремба, Олесь Завгородній, Олег Чалий, Людмила Левченко та багато інших звитяжців. Усіх - присутні вшанували хвилиною мовчання.

“Саме “Просвіта” стала предтечею боротьби за незалежність нашої держави. А у 1988 році ще у статусі шанувальників української мови постала “Січеславська Просвіта” у нашому місті. Тоді її поява за часів Радянського Союзу стала чимось неймовірним та небезпечним. А за часів виборів до міської ради її робота стала тріумфом. Висуванці товариства вибороли одразу дев’ять мандатів. Так само шанувальники української мови заявили про себе і в багатьох інших містах країни”, - додавв заслужений діяч мистецтв України Олег Рудий.

Перед урочистою частиною співали українські народні пісні. Зокрема на заході виступали ансамбль “Січеслав” та вокаліст ансамблю “Зоряниця”.

Крім того, на святкування нагородили найактивніших членів “Просвіти” за вагомий внесок у розвиток української мови та культури на теренах нашої області.

Раніше повідомлялося, що у Дніпрі відкрили бібліотеку Просвіти.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...