App Store Google Play

Про справжні зміни, псевдомораль та політичну культуру

05.12.2018 14:00
Про справжні зміни, псевдомораль та політичну культуру

Сьогодні ми живемо в суспільстві, де панує спотворена мораль. Це пов’язано, зокрема, з історичними причинами: відсутністю власної тривалої державності, майже трьохсотрічним перебуванням під гнітом царського абсолютизму та сімдесятьма роками радянської «спадщини». 

Наведу вам деякі ознаки цієї «псевдоморалі».

Ввічливих у нас часто вважають слабкими. 

Чесних – дурними. 

Відкритих – недалекоглядними. 

Освічених – зарозумілими. 

Хитрих – мудрими. 

Багатих, навіть тих, хто чесно заробив свої гроші – підозрілими.

Висока посада вважається чеснотою.

Доброта – прихованою корисливістю (пам’ятаєте приказку, що безкоштовно – це занадто дорого?)

Я можу продовжувати цей ряд…

Але головне, що на цій «недоморалі» тримається вся теперішня політична культура. Вона безжально перемелює поодиноких щирих Дон Кіхотів у політиці. 

Ця недолуга політична культура, в свою чергу, є причиною нашої економічної відсталості, тотальної корупції, волаючої несправедливості та, великою мірою, геополітичної слабкості. 

Сьогодні ми живемо в суспільстві, де панує спотворена мораль

Нам потрібно повернути в українське суспільство справжню мораль. Старі правила повинні зникнути назавжди. На їх місце мають прийти цінності, за якими живе цивілізований успішний світ. 

Це надважливе завдання лежить як на суспільстві, так і на владі. Існує два шляхи виконання цього завдання. 

Шлях «знизу вверх», коли суспільство свідомо самовдосконалюється: через освіту, просвітництво, проповідництво, якщо хочете. Рушіями виступають суспільні лідери, моральні авторитети, вчителі, вчені, представники громадського сектору, активісти. Цей шлях довгий, і тернистий. Сам по собі, він може зайняти дуже багато часу. Але без нього – ніяк. 

Існує ще один шлях – «зверху вниз», коли обрана влада своїми діями, своєю поведінкою показує приклад суспільству. Стає носієм нової політичної культури. Виступає каталізатором справжніх змін. Оформлює новий суспільний договір. Окреслює червоні лінії. Встановлює заохочення за відповідність нормам та покарання за їх порушення. 

При цьому, впроваджуючи в суспільстві нові правила, обрана влада, починає, в першу чергу з себе. 

На мою думку, тільки рухаючись цими двома шляхами одночасно, ми отримаємо відносно швидкий, видимий, а головне сталий результат – отримаємо справжні зміни. 

Для першого шляху нам потрібна якомога більша кількість тих, хто готовий виховувати та вчити «нових українців». Для другого шляху потрібна якомога більша кількість тих, хто готовий не словом, а ділом боротися зі старою політичною системою та власними руками будувати нову. 

Для першого шляху нам потрібні Вчителі та Місіонери. 

Для другого шляху нам потрібні Воїни та Будівники. 

Перші мають нести Слово і змінювати людей. 

Другі мають виборювати владу і змінювати державу. 

У кожного з них своя місія. Але тільки рухаючись разом вони зможуть спричинити Справжні Зміни.

Новое время

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...