App Store Google Play

Про справжні зміни, псевдомораль та політичну культуру

05.12.2018 14:00
Про справжні зміни, псевдомораль та політичну культуру

Сьогодні ми живемо в суспільстві, де панує спотворена мораль. Це пов’язано, зокрема, з історичними причинами: відсутністю власної тривалої державності, майже трьохсотрічним перебуванням під гнітом царського абсолютизму та сімдесятьма роками радянської «спадщини». 

Наведу вам деякі ознаки цієї «псевдоморалі».

Ввічливих у нас часто вважають слабкими. 

Чесних – дурними. 

Відкритих – недалекоглядними. 

Освічених – зарозумілими. 

Хитрих – мудрими. 

Багатих, навіть тих, хто чесно заробив свої гроші – підозрілими.

Висока посада вважається чеснотою.

Доброта – прихованою корисливістю (пам’ятаєте приказку, що безкоштовно – це занадто дорого?)

Я можу продовжувати цей ряд…

Але головне, що на цій «недоморалі» тримається вся теперішня політична культура. Вона безжально перемелює поодиноких щирих Дон Кіхотів у політиці. 

Ця недолуга політична культура, в свою чергу, є причиною нашої економічної відсталості, тотальної корупції, волаючої несправедливості та, великою мірою, геополітичної слабкості. 

Сьогодні ми живемо в суспільстві, де панує спотворена мораль

Нам потрібно повернути в українське суспільство справжню мораль. Старі правила повинні зникнути назавжди. На їх місце мають прийти цінності, за якими живе цивілізований успішний світ. 

Це надважливе завдання лежить як на суспільстві, так і на владі. Існує два шляхи виконання цього завдання. 

Шлях «знизу вверх», коли суспільство свідомо самовдосконалюється: через освіту, просвітництво, проповідництво, якщо хочете. Рушіями виступають суспільні лідери, моральні авторитети, вчителі, вчені, представники громадського сектору, активісти. Цей шлях довгий, і тернистий. Сам по собі, він може зайняти дуже багато часу. Але без нього – ніяк. 

Існує ще один шлях – «зверху вниз», коли обрана влада своїми діями, своєю поведінкою показує приклад суспільству. Стає носієм нової політичної культури. Виступає каталізатором справжніх змін. Оформлює новий суспільний договір. Окреслює червоні лінії. Встановлює заохочення за відповідність нормам та покарання за їх порушення. 

При цьому, впроваджуючи в суспільстві нові правила, обрана влада, починає, в першу чергу з себе. 

На мою думку, тільки рухаючись цими двома шляхами одночасно, ми отримаємо відносно швидкий, видимий, а головне сталий результат – отримаємо справжні зміни. 

Для першого шляху нам потрібна якомога більша кількість тих, хто готовий виховувати та вчити «нових українців». Для другого шляху потрібна якомога більша кількість тих, хто готовий не словом, а ділом боротися зі старою політичною системою та власними руками будувати нову. 

Для першого шляху нам потрібні Вчителі та Місіонери. 

Для другого шляху нам потрібні Воїни та Будівники. 

Перші мають нести Слово і змінювати людей. 

Другі мають виборювати владу і змінювати державу. 

У кожного з них своя місія. Але тільки рухаючись разом вони зможуть спричинити Справжні Зміни.

Новое время

Читайте також

Рога і копита - 95

Рога і копита - 95

28 Липня 14:00
Слуги і господарі

Слуги і господарі

26 Липня 09:30

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...