App Store Google Play

У Дніпрі завершили будівництво сучасного хірургічного корпусу Центру матері та дитини ім. Руднєва

04.12.2018 16:40
У Дніпрі завершили будівництво сучасного хірургічного корпусу Центру матері та дитини ім. Руднєва

Новий хірургічний корпус Центру матері та дитини ім. Руднєва у Дніпрі – дитяча лікарня з унікальними можливостями. Шестиповерхову модернову будівлю звела Дніпропетровська облдержадміністрація. Всередині все відповідає сучасним світовим стандартам – і медичне обладнання, і приміщення операційних, і дизайн у палатах. Про це повідомили в прес-службі ДніпроОДА, передає Дніпроград.

«Завдяки децентралізації, ініційованої Президентом України Петром Порошенком, в місцевих бюджетах залишається достатньо ресурсів для втілення масштабних проектів. По всій Дніпропетровщині реконструюємо лікарні й амбулаторії та зводимо нові. У 2017-му відкрили у Дніпровському Центрі матері та дитини ім. Руднєва сучасну педіатрію. Зараз тільки-но завершили будівництво в цьому медзакладі ще одного – хірургічного корпусу. Він – втілення останніх досягнень і в інженерії, і в медицині», –  зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

Всередині приміщення зовсім не схоже на «звичайну» лікарню

Шестиповерхову будівлю хірургії звели на місці старого корпусу Центру матері та дитини ім. Руднєва, який вже не підлягав відновленню. Від колишньої «лікарні» залишився тільки фундамент. Із самого початку завдання було – звести найсучаснішу в державі дитячу хірургію. Тож вже на стадії проектування архітектори радилися із лікарями. Ті заздалегідь їздили до Європи – вивчали передовий досвід закордонних колег.

Якщо театр починається з вішалки, то лікарня – з приймального покою. Вже у холі нового хірургічного корпусу відчуття – наче це зовсім не медзаклад, а комфортабельний готель.

Проте цей дитячий медзаклад – із унікальними можливостями

«Це повністю «електронна» лікарня. Відтепер – жодних паперів. Всі історії хвороб, дані обстежень, переміщення пацієнта – лише на комп’ютері, – підкреслив головний лікар Ігор Македонський. – А головне – сучасне хірургічне і діагностичне обладнання дозволить швидко поставити діагноз. При виявленні певних патологій ми зможемо прооперувати дитину, навіть коли вона ще в утробі матері».

Є і палати для особливої малечі

Стіни коридорів та палат на п’яти поверхах – у яскравих кольорах. У приміщенні – багато світла. Зручні меблі, душові. Передбачили й палати для особливих малюків.

Барвисті коридори –..

Всі шість операційних розташували на 6-му поверсі. Обладнання, як кажуть самі медики, – надсучасне. Відтепер оперуватимуть навіть новонароджених вагою від 400 грамів – завдяки новітнім наркозним станціям зі штучною вентиляцією легенів. Вперше дитяча лікарня області отримала ангіограф. Він дозволить уникати відкритого оперативного втручання.

«Отримали останню модель апарата штучного кровообігу. У разі потреби під час операції можна буде «відключити» серце, – розповів начмед Олексій Власов. – Нова операційна лампа – не тільки джерело освітлення. В ній – відеокамера. Хід операції транслюватиметься до конференц-зали, де інші хірурги та студенти спостерігатимуть за руками більш досвідчених колег».

Вперше дитяча лікарня області має власний ангіограф

 Хірурги не натішаться й досягненню в операційній максимальної стерильності. Все – завдяки ламінарним потокам та спеціальним фільтрам – сучасній системі очищення повітря. Висока швидкість потоку знижує ризик інфікування до мінімуму. Всі двері в операційних – із сенсорними панелями. Хірург може зайти та вийти, не доторкаючись до кнопки.

Вперше дитяча лікарня області має власну кардіохірургію. Раніше дітей оперували у «дорослих» медзакладах – лише після досягнення певного віку та ваги. Тепер, приміром, маленьких пацієнтів з пороком серця оперуватимуть просто з народження.

Всередині – максимальна стерильність

Серед нових напрямків – ортопедія і травматологія. Операційна оснащена мікроскопом, який дозволяє проводити мікрохірургічні операції.

«Ми зібрали команду висококваліфікованих фахівців. Вони лікуватимуть всі ортопедичні патології, які тільки бувають у дітей, – сказав лікар Дмитро Єршов. – У найближчих планах – створити центр корекції деформації та видовження кінцівок, а також корекції деформації стопи у дітей».

На фініші – прибирання приміщення

Ще одна «родзинка» закладу – новозбудований басейн. Там проходитимуть реабілітацію малюки з пологовими травмами, ДЦП, а також після операцій.

Раніше повідомлялося, що за рік на сучасному томографі у лікарні Руднєва обстежили майже 2,5 тис пацієнтів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...