App Store Google Play

Свято наближається: як обрати якісні новорічні іграшки - поради експертів

04.12.2018 14:20
Свято наближається: як обрати якісні новорічні іграшки - поради експертів

Напередодні новорічних свят торговельні мережі та ринки мають досить великий асортимент новорічних прикрас для ялинок та будинку. На що необхідно звернути увагу, аби вони були якісними та безпечними для здоров’я людини, сьогодні, 4 грудня, під час прес-конференції в ІА “Мост-Дніпро” розповіла начальниця відділу санепіднагляду та організації розслідування спалахів ГУ Держпродспоживслужби у Дніпропетровській області Неля Полюхович, передає Дніпроград.

Як зазначила експертка, перш за все, ялинкові прикраси та дитячі новорічні іграшки не повинні мати різкого хімічного запаху. Через них у людини може виникнути хімічне отруєння. Деталі, які з’єднують частини іграшки між собою, обов’язково мають бути міцними та кріпитися якісно. А фарба, якою покриваються прикраси, не повинна у подальшому залишатися на руках.  

“Неякісна фарба буде небезпечною у хімічному плані. Вона виділятиме фенол, формальдегід та інші токсичні елементи у повітря. І викликати різні захворювання на отруєння”, - прокоментувала начальниця відділу санепіднагляду та організації розслідування спалахів ГУ Держпродспоживслужби у Дніпропетровській області Неля Полюхович.

Крім того, фахівчиня наголосила, що точно якісними будуть екоіграшки, зроблені з натуральних матеріалів.

Також, за її словами, купувати ялинкові прикраси та інші новорічні іграшки слід лише у торговельних мережах. Тут навіть та продукція, яка ввозиться з-за кордону, має документи, які гарантують її якість. Натомість за якість іграшок на стихійних ринках ніхто не несе відповідальності. Варто при покупці звертати увагу і на маркування товару.

“Тут повинно вказуватись країну, з якої ввозиться продукція, хто є представником на території України і до кого можна направляти рекламації. Інформація має бути державною мовою. Якщо новорічна іграшка може використовуватись лише дітьми старше трьох років, то повинна бути інформація, з яких причин”, - додала Неля Полюхович.

А обираючи ялинку, експертка радить поцікавитись у продавця, чи проходило дерево лабораторні дослідження. Після них у ялинки має бути документ, який засвідчує те, що дерево не є радіологічно забрудненим.

Зазначимо, що напередодні новорічних свят Держспоживслужба перевіряє окремі торговельні мережі та робить лабораторні дослідження новорічних іграшок. Зразки відправлять до державного підприємства "Криворізький науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації".

Раніше повідомлялося, які страви кухарі радять риготувати на новорічний стіл.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ярема ГАЛАЙДА

Більше агресії!

Давно кажу: Біда українців - це, нав‘язана їм ззовні, оборонницька психологія. Ми типу такі миролюбні, такі добрі і тихі, що аж за край. І на чуже не зазіхаємо, і всіх ми поважаємо, і до всіх до...
Регулярно чую від мешканців нашого міста, що тут немає роботи. При цьому, від керівництва міської ради (та їхніх партнерів) постійно лунають скарги на те, що в місті нікому працювати — кляті лях...
Не можу спокійно заснути. З голови не йде розмова з таксистом...Йому безперестанно телефонує жіночка, яка волає в слухавку. Він пояснює: "Я с клиентом"... На третій дзвінок відповідь: "Дура, я зарабат...
Ярема ГАЛАЙДА

Легенда про павучка

Її пов‘язують з Робертом І Брюсом, королем Шотландії 1306 - 1329.І вона має два варіанти. Хоча суть в неї одна.Згідно з одним з варіантів, після ніщивної поразки при Дарлі у 1306 році Брюс відст...