App Store Google Play

Свято наближається: як обрати якісні новорічні іграшки - поради експертів

04.12.2018 14:20
Свято наближається: як обрати якісні новорічні іграшки - поради експертів

Напередодні новорічних свят торговельні мережі та ринки мають досить великий асортимент новорічних прикрас для ялинок та будинку. На що необхідно звернути увагу, аби вони були якісними та безпечними для здоров’я людини, сьогодні, 4 грудня, під час прес-конференції в ІА “Мост-Дніпро” розповіла начальниця відділу санепіднагляду та організації розслідування спалахів ГУ Держпродспоживслужби у Дніпропетровській області Неля Полюхович, передає Дніпроград.

Як зазначила експертка, перш за все, ялинкові прикраси та дитячі новорічні іграшки не повинні мати різкого хімічного запаху. Через них у людини може виникнути хімічне отруєння. Деталі, які з’єднують частини іграшки між собою, обов’язково мають бути міцними та кріпитися якісно. А фарба, якою покриваються прикраси, не повинна у подальшому залишатися на руках.  

“Неякісна фарба буде небезпечною у хімічному плані. Вона виділятиме фенол, формальдегід та інші токсичні елементи у повітря. І викликати різні захворювання на отруєння”, - прокоментувала начальниця відділу санепіднагляду та організації розслідування спалахів ГУ Держпродспоживслужби у Дніпропетровській області Неля Полюхович.

Крім того, фахівчиня наголосила, що точно якісними будуть екоіграшки, зроблені з натуральних матеріалів.

Також, за її словами, купувати ялинкові прикраси та інші новорічні іграшки слід лише у торговельних мережах. Тут навіть та продукція, яка ввозиться з-за кордону, має документи, які гарантують її якість. Натомість за якість іграшок на стихійних ринках ніхто не несе відповідальності. Варто при покупці звертати увагу і на маркування товару.

“Тут повинно вказуватись країну, з якої ввозиться продукція, хто є представником на території України і до кого можна направляти рекламації. Інформація має бути державною мовою. Якщо новорічна іграшка може використовуватись лише дітьми старше трьох років, то повинна бути інформація, з яких причин”, - додала Неля Полюхович.

А обираючи ялинку, експертка радить поцікавитись у продавця, чи проходило дерево лабораторні дослідження. Після них у ялинки має бути документ, який засвідчує те, що дерево не є радіологічно забрудненим.

Зазначимо, що напередодні новорічних свят Держспоживслужба перевіряє окремі торговельні мережі та робить лабораторні дослідження новорічних іграшок. Зразки відправлять до державного підприємства "Криворізький науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації".

Раніше повідомлялося, які страви кухарі радять риготувати на новорічний стіл.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...