App Store Google Play

Свято наближається: як обрати якісні новорічні іграшки - поради експертів

04.12.2018 14:20
Свято наближається: як обрати якісні новорічні іграшки - поради експертів

Напередодні новорічних свят торговельні мережі та ринки мають досить великий асортимент новорічних прикрас для ялинок та будинку. На що необхідно звернути увагу, аби вони були якісними та безпечними для здоров’я людини, сьогодні, 4 грудня, під час прес-конференції в ІА “Мост-Дніпро” розповіла начальниця відділу санепіднагляду та організації розслідування спалахів ГУ Держпродспоживслужби у Дніпропетровській області Неля Полюхович, передає Дніпроград.

Як зазначила експертка, перш за все, ялинкові прикраси та дитячі новорічні іграшки не повинні мати різкого хімічного запаху. Через них у людини може виникнути хімічне отруєння. Деталі, які з’єднують частини іграшки між собою, обов’язково мають бути міцними та кріпитися якісно. А фарба, якою покриваються прикраси, не повинна у подальшому залишатися на руках.  

“Неякісна фарба буде небезпечною у хімічному плані. Вона виділятиме фенол, формальдегід та інші токсичні елементи у повітря. І викликати різні захворювання на отруєння”, - прокоментувала начальниця відділу санепіднагляду та організації розслідування спалахів ГУ Держпродспоживслужби у Дніпропетровській області Неля Полюхович.

Крім того, фахівчиня наголосила, що точно якісними будуть екоіграшки, зроблені з натуральних матеріалів.

Також, за її словами, купувати ялинкові прикраси та інші новорічні іграшки слід лише у торговельних мережах. Тут навіть та продукція, яка ввозиться з-за кордону, має документи, які гарантують її якість. Натомість за якість іграшок на стихійних ринках ніхто не несе відповідальності. Варто при покупці звертати увагу і на маркування товару.

“Тут повинно вказуватись країну, з якої ввозиться продукція, хто є представником на території України і до кого можна направляти рекламації. Інформація має бути державною мовою. Якщо новорічна іграшка може використовуватись лише дітьми старше трьох років, то повинна бути інформація, з яких причин”, - додала Неля Полюхович.

А обираючи ялинку, експертка радить поцікавитись у продавця, чи проходило дерево лабораторні дослідження. Після них у ялинки має бути документ, який засвідчує те, що дерево не є радіологічно забрудненим.

Зазначимо, що напередодні новорічних свят Держспоживслужба перевіряє окремі торговельні мережі та робить лабораторні дослідження новорічних іграшок. Зразки відправлять до державного підприємства "Криворізький науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації".

Раніше повідомлялося, які страви кухарі радять риготувати на новорічний стіл.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...