App Store Google Play

Екоактивісти Дніпра вимагають публічності процедури надання дозволів на викид підприємствами

03.12.2018 17:20
Екоактивісти Дніпра вимагають публічності процедури надання дозволів на викид підприємствами

Ініціативна група Save Dnipro підготувала проект “Концепції відкритого реєстру проходження процедури отримання дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря підприємствами першої групи”. Головна мета розробленої концепції - зробити дозвільну систему публічною. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на сторінку ініціативної групи Save Dnipro у Facebook.

Як зазначається у дописі, участь громадськості у цьому процесі передбачена лише на етапі оприлюднення повідомлення про намір підприємства отримати дозвіл у будь-якому друкованому регіональному ЗМІ. За словами екоактивістів, така організація процедури практично унеможливлює повноцінний доступ громадськості до процесу обговорення.

“Вірогідність того, що громадськість отримає саме той номер саме тієї газети, в якій розміщено оголошення, мінімальна. Це, в свою чергу, породжує маніпуляції з боку деяких забруднювачів, які розміщують оголошення у малочислених накладах маловідомих друкованих ЗМІ”, - прокоментували у своєму дописі учасники групи Save Dnipro.

Крім того, самі дозвільні документи доступні громадськості лише за відповідним інформаційним запитом до уповноваженого органу. Також активісти наголосили на корупційній складовій, яка є можливою за відсутності публічності процесу.

Для того, аби вирішити цю проблему, учасники групи Save Dnipro розробили “Концепцію відкритого реєстру проходження процедури отримання дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря підприємствами 1-ої групи” та створили її візуалізацію.

Серед вимог активістів - доступне інформування про початок процедури отримання дозволу, вільний доступ до результатів громадського обговорення, а також розміщення обгрунтовуючої документації та дозволів на викиди у відкритий реєстр.

Аби зробити такий реєстр обов’язковим для всіх категорій дозволів, необхідні певні зміни у законодавстві. Екоактивісти Дніпра пропонують почати з першої групи забруднювачів та зробивити незначні зміни у Постанові № 302, аби Мінприроди добровільно могло розміщувати ці дані у відкритому реєстрі.

Раніше повідомлялося, що дніпровські активісти вимагають від Кабміну зробити дані екоподатку відкритими.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...