Ініціативна група Save Dnipro підготувала проект “Концепції відкритого реєстру проходження процедури отримання дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря підприємствами першої групи”. Головна мета розробленої концепції - зробити дозвільну систему публічною. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на сторінку ініціативної групи Save Dnipro у Facebook.
Як зазначається у дописі, участь громадськості у цьому процесі передбачена лише на етапі оприлюднення повідомлення про намір підприємства отримати дозвіл у будь-якому друкованому регіональному ЗМІ. За словами екоактивістів, така організація процедури практично унеможливлює повноцінний доступ громадськості до процесу обговорення.
“Вірогідність того, що громадськість отримає саме той номер саме тієї газети, в якій розміщено оголошення, мінімальна. Це, в свою чергу, породжує маніпуляції з боку деяких забруднювачів, які розміщують оголошення у малочислених накладах маловідомих друкованих ЗМІ”, - прокоментували у своєму дописі учасники групи Save Dnipro.
Крім того, самі дозвільні документи доступні громадськості лише за відповідним інформаційним запитом до уповноваженого органу. Також активісти наголосили на корупційній складовій, яка є можливою за відсутності публічності процесу.
Для того, аби вирішити цю проблему, учасники групи Save Dnipro розробили “Концепцію відкритого реєстру проходження процедури отримання дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря підприємствами 1-ої групи” та створили її візуалізацію.

Серед вимог активістів - доступне інформування про початок процедури отримання дозволу, вільний доступ до результатів громадського обговорення, а також розміщення обгрунтовуючої документації та дозволів на викиди у відкритий реєстр.
Аби зробити такий реєстр обов’язковим для всіх категорій дозволів, необхідні певні зміни у законодавстві. Екоактивісти Дніпра пропонують почати з першої групи забруднювачів та зробивити незначні зміни у Постанові № 302, аби Мінприроди добровільно могло розміщувати ці дані у відкритому реєстрі.
Раніше повідомлялося, що дніпровські активісти вимагають від Кабміну зробити дані екоподатку відкритими.
Автор: Домінік ФРАНКО