App Store Google Play

Екоактивісти Дніпра вимагають публічності процедури надання дозволів на викид підприємствами

03.12.2018 17:20
Екоактивісти Дніпра вимагають публічності процедури надання дозволів на викид підприємствами

Ініціативна група Save Dnipro підготувала проект “Концепції відкритого реєстру проходження процедури отримання дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря підприємствами першої групи”. Головна мета розробленої концепції - зробити дозвільну систему публічною. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на сторінку ініціативної групи Save Dnipro у Facebook.

Як зазначається у дописі, участь громадськості у цьому процесі передбачена лише на етапі оприлюднення повідомлення про намір підприємства отримати дозвіл у будь-якому друкованому регіональному ЗМІ. За словами екоактивістів, така організація процедури практично унеможливлює повноцінний доступ громадськості до процесу обговорення.

“Вірогідність того, що громадськість отримає саме той номер саме тієї газети, в якій розміщено оголошення, мінімальна. Це, в свою чергу, породжує маніпуляції з боку деяких забруднювачів, які розміщують оголошення у малочислених накладах маловідомих друкованих ЗМІ”, - прокоментували у своєму дописі учасники групи Save Dnipro.

Крім того, самі дозвільні документи доступні громадськості лише за відповідним інформаційним запитом до уповноваженого органу. Також активісти наголосили на корупційній складовій, яка є можливою за відсутності публічності процесу.

Для того, аби вирішити цю проблему, учасники групи Save Dnipro розробили “Концепцію відкритого реєстру проходження процедури отримання дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря підприємствами 1-ої групи” та створили її візуалізацію.

Серед вимог активістів - доступне інформування про початок процедури отримання дозволу, вільний доступ до результатів громадського обговорення, а також розміщення обгрунтовуючої документації та дозволів на викиди у відкритий реєстр.

Аби зробити такий реєстр обов’язковим для всіх категорій дозволів, необхідні певні зміни у законодавстві. Екоактивісти Дніпра пропонують почати з першої групи забруднювачів та зробивити незначні зміни у Постанові № 302, аби Мінприроди добровільно могло розміщувати ці дані у відкритому реєстрі.

Раніше повідомлялося, що дніпровські активісти вимагають від Кабміну зробити дані екоподатку відкритими.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...