App Store Google Play

Екоактивісти Дніпра вимагають публічності процедури надання дозволів на викид підприємствами

03.12.2018 17:20
Екоактивісти Дніпра вимагають публічності процедури надання дозволів на викид підприємствами

Ініціативна група Save Dnipro підготувала проект “Концепції відкритого реєстру проходження процедури отримання дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря підприємствами першої групи”. Головна мета розробленої концепції - зробити дозвільну систему публічною. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на сторінку ініціативної групи Save Dnipro у Facebook.

Як зазначається у дописі, участь громадськості у цьому процесі передбачена лише на етапі оприлюднення повідомлення про намір підприємства отримати дозвіл у будь-якому друкованому регіональному ЗМІ. За словами екоактивістів, така організація процедури практично унеможливлює повноцінний доступ громадськості до процесу обговорення.

“Вірогідність того, що громадськість отримає саме той номер саме тієї газети, в якій розміщено оголошення, мінімальна. Це, в свою чергу, породжує маніпуляції з боку деяких забруднювачів, які розміщують оголошення у малочислених накладах маловідомих друкованих ЗМІ”, - прокоментували у своєму дописі учасники групи Save Dnipro.

Крім того, самі дозвільні документи доступні громадськості лише за відповідним інформаційним запитом до уповноваженого органу. Також активісти наголосили на корупційній складовій, яка є можливою за відсутності публічності процесу.

Для того, аби вирішити цю проблему, учасники групи Save Dnipro розробили “Концепцію відкритого реєстру проходження процедури отримання дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря підприємствами 1-ої групи” та створили її візуалізацію.

Серед вимог активістів - доступне інформування про початок процедури отримання дозволу, вільний доступ до результатів громадського обговорення, а також розміщення обгрунтовуючої документації та дозволів на викиди у відкритий реєстр.

Аби зробити такий реєстр обов’язковим для всіх категорій дозволів, необхідні певні зміни у законодавстві. Екоактивісти Дніпра пропонують почати з першої групи забруднювачів та зробивити незначні зміни у Постанові № 302, аби Мінприроди добровільно могло розміщувати ці дані у відкритому реєстрі.

Раніше повідомлялося, що дніпровські активісти вимагають від Кабміну зробити дані екоподатку відкритими.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...