App Store Google Play

Внтурішньобудинкові газові мережі залишилися без обслуговування: в облраді шукають вихід із цієї ситуації

30.11.2018 15:20
Внтурішньобудинкові газові мережі залишилися без обслуговування: в облраді шукають вихід із цієї ситуації

Сьогодні, 30 листопада, в Дніпропетровській обласній раді відбулася нарада між представниками газових монополістів, органами місцевого самоврядування та ОСББ регіону. Повістка дня – як бути з внутрішньобудинковими газовими мережами, які з цього року більше не утримуються постачальниками природнього палива. Про це з місця події повідомляє кореспондент Дніпрограда.

Як зазначається, з 2015 року НКРЕКП не включає в тариф за газ вартість утримання та обслуговування мереж в багатоквартирних будинках. Відповідно, це більше не входить в обов’язки постачальників у разі відсутності додаткової угоди із споживачем саме про утримання мереж. Як зазначили газопостачальники в Дніпропетровській області, протягом трьох років вони робили це за власний рахунок, але вже з осені не надають зазначених послуг. Таким чином більшість будинків Дніпропетровської області залишилися без послуг газових служб і мають укладати нові окремі угоди. Втім, якщо питання обслуговування будинків, які перебувають на балансі міськрад, вирішується на рівні органів місцевого самоврядування, то для ОСББ наразі важко знайти вихід із зазначеної ситуації.

Суть проблеми полягає в тому, що юридично ОСББ не мають права укладати колективний договір із газопостачальниками щодо утримання мереж в своїх будинках. Вихід – укладання однієї угоди між фізичною особою та компанією, яка здійснює обслуговування. Проте, за словами представниці об’єднання ОСББ Катерини Чижик, газові компанії не раді таким «індивідуальним угодам».

У свою чергу, заступник голови Дніпропетровської обласної ради Валерій Безус зауважив, що на сьогодні вже є приклади успішного вирішення зазначеного питання в містах регіону.

«Ми маємо декілька прикладів, які можна використовувати як дорожню карту для інших. Нам треба налагодити діалог аби прийти до спільного рішення. Наразі цю проблему вирішити інакше неможливо, тож кожен має йти на зустріч одне одному», - зазначив Безус.

Таким чином, планується проведення декількох подібних нарад, під час яких заплановано більш практичний підхід до ситуації.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...