App Store Google Play

Експерти розповіли, як введення воєнного стану вплине на валютний ринок

28.11.2018 17:00
Експерти розповіли, як введення воєнного стану вплине на валютний ринок

Національний банк України провів екстрену нараду з керівництвом найбільших банків. Її метою стало зберегти стабільність роботи банківської системи. За словами експертів, введення воєнного стану значною мірою не вплине на валютний ринок. Утім, цьому може сприяти паніка, яку здіймає громадськість, передає Дніпроград зі слів президента Асоціації "Дніпровський банківський союз" Володимира Косюги.

“Події останніх днів підтвердили старий філософський постулат “Гроші люблять тишу”. Як тільки починаються якісь різкі рухи, валютний ринок так само різко і болісно реагує на ці зміни. Тим паче, коли вислів вміщує у собі слово “війна”, у людей виникає багато очікувань і страхів стосовно того, що відбудеться щось непередбачуване. Більш того, ми живемо в країні, яка пережила триразову девальвацію, якраз у зимовий період”, - зазначив Володимир Косюга.

За словами експерта, з понеділка у громадян виникла спокуса конвертувати грошові заощадження в долари. У першу чергу цим скористалися спекулянти, які різко підійняли валютне котирування. При цьому, якщо ціна продажу зросла на гривню-дві, ціна покупки зросла лише до 25-50 копійок, тобто до гривні. Відповідно збільшився спред. Це означає, що сьогодні навіть спекулянти не певні у тенденції розвитку валютного ринку.

Нині, як зазначає Володимир Косюга, курс поступово повертається до тих котирувань, які були наявні до введення воєнного стану - ажіотаж вдалося збити. Експерт також наголосив на тому, що Нацбанк цей процес контролює. Напередодні тут провели екстрену нараду з найбільшими банками, на якому обговорили питання стійкості ринку. Тепер банки мають завдання стримувати ринок, але при цьому виконувати свої обов’язки перед клієнтами, у першу чергу, перед вкладниками.

“Тому якщо в обмінниках вам не продадуть 5-10 тисяч доларів по курсу, який зазначено на вікні, це говорить про те, що банк має внутрішнє розпорядження - уся валюта, наявна в касі, має залишатися для виконання обов’язків по валютним вкладам”, - прокоментував Володимир Косюга.

Утім, хоч тенденція і йде до стабілізації, до кінця тижня громадяни відчуватимуть складності у придбанні дешевого долару.

Якщо ситуація все ж таки почне ускладнюватись, банки можуть ввести обмеження на одноразове зняття грошей з рахунку або введуть обов’язковий стовідсотковий продаж валютної виручки. На життя населення це не вплине.

“Вплинути очікування підвищення курсу може на ціну товарів, які містять імпортну складову. Особливо це стосується інтернет-магазинів. Також можливо те, що якщо збережеться тенденція відсутності вільного долару готівкою, то активізується ринок нерухомості та, у меншому об’ємі, ринок первинних автівок”, - додав фахівець.

Раніше повідомлялося, що ПриватБанк під час воєнного стану працюватиме у звичайному режимі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...