App Store Google Play

Воєнний стан в Україні: що це означає для мешканців Дніпропетровщини

27.11.2018 16:40
Воєнний стан в Україні: що це означає для мешканців Дніпропетровщини

У відповідь на агресію РФ в Азовському морі у десятьох областях України ввели режим воєнного стану. Зокрема, ведення воєнного стану торкається лише тих областей, які межують з РФ, невизнаним Придністров'ям, а також морським узбережжям Азовського моря. Відповідно, Дніпропетровщину рішення не зачіпає. Сьогодні, 27 листопада, правозахисники та аналітики розповіли, що це означає для українців і як повпливає на життя мешканців регіону, передає Дніпроград.

Воєнний стан - особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у випадках збройної агресії проти України, нападу на неї, а також якщо існує небезпека для незалежності та територіальної цілісності держави. 

"25 листопада українські кораблі були атаковані офіційними військовими підрозділами Росії. Вперше відкритим агресором без "прикриття" чи "посередників" стали регулярні російські сили. Проігнорувати таку ситуацію Україна як держава просто не могла. Напад на українські кораблі відбувся у водах, які Україна та весь цивілізований світ вважають українськими. Проте РФ, яка визнає анексію Криму законною, вважає Керченську протоку своїми прибрежними водами. І мовчки погодитись на такий стан справ для України означає просто віддати все Азовське море Росії", - розповів голова правління «Комітету виборців України» в Дніпропетровській області Станіслав Жолудєв.

Оглядач газети "День" Юрій Райхель наголошує, що Азовське море - внутрішні води і України, і Росії на підставі угоди від 2003 року, яка не денонсована до сьогодні. Згідно з угодою в морі є 12-мильна берегова зона - у кожної країни. І все, що поза цією зоною, є зоною спільного використання України і Росії. Згідно цим же договорим - судна двох країн, як торгові, так і військові, мають право вільно пересуватися в Азовському незалежно від територіально вод та безперешкодно проходити через Керченську протоку. 

"У вересні поточного року кораблі України вже проходили Керченську протоку. Тоді Росія відзначилася низкою небезпечних інцидентів. Україна знала реакцію РФ, і пустила свої катери через протоку 25 листопада. Мені здається, що тут команудування ВМС неодооцінило ситуацію в Москві, яка змінилася за останні два місяці, адже рейтинги Путіна впали на 12%, і він знаходиться у дуже істеричному становищі. Наразі Росія твердо намагається переконати весь світ, що порушники - Україна. Хоча в них це не виходить", - зазначив екперт.

За словами, директора громадської організації "Правозахисна група СІЧ" Дмитра Реви, оголошений воєнний стан ніяк не вплине як на мешканців Дніпропетровщини, так і на українців загалом.

"Трудова повинність, конфіскація майна, обмеженість у пересуванні, вимкнення зв`язку та інтернету - це все істерика, яка на сьогодні нічим не обгрунтована. Тільки якщо в Україні розпочнеться наступ військових дій, тоді запровадять певний алгоритм, який передбачає вищезазначені умови. Але в першу чергу це стосується майнових прав муніцепалітету та органів місцевого самоврядування. Тим пак, на сьогодні Дніпропетровщина не входить у список областей, де введений воєнний стан. Хвилюватися нічого", - розповів Дмитро Рева.

Експерти також наголошують, що дуже важливим фактором під час воєнного стану є "холодна" реакція суспільства.

"Не треба бігти та скуповувати сіль, знімати всі кошти з банківських рахунків та інше. Тим самим ви піднімаєте паніку, яка, до речі, впливає на курс долара. Воєнний стан оголошений на 30 діб - на визначений термін. І показує готовність української армії захищати власну територію у разі вторгнення чужинців. Також не треба викладати в соцмережі фото і відео про пересування військової техніки і особового складу - це грає на руку ворогам. А історіїї "знайомий мого знайомого розповів, що їх знайомих всім селом мобілізували" теж сіє паніку. І головне - завжди перевіряйте отриману інформацію", - розповів експерт.

На думку Юрія Райхеля, на сьогодні Росія знаходиться у доволі невигідному стані, адже має загострені конфлікти не тільки з Україною, а й іншими країнами-сусідами. Тому скоріше за все, РФ не осмілиться починати відкриту війну на території України.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Шостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...
Ви хочете зупинити зелений реванш?Відрубати зелену голову совково-рашистській гідрі так само, як перед тим відрубали синю і червону?Я теж. Але ще дужче хочу зупинити, нарешті, постійні коливання внутр...
Васіліса ТРОФИМОВИЧ

Чи в нас уже 37 рік?

Офіційно. У зв’язку з останніми подіями, що відбуваються в Україні, звертаюся до усіх проукраїнських політичних партій та рухів, таких як партії «Європейьска Солідарність», «Г...