App Store Google Play

У Дніпрі провели форум-марафон щодо ролі громадян в політичних реформах

27.11.2018 11:00
У Дніпрі провели форум-марафон щодо ролі громадян в політичних реформах

Нещодавно у Дніпрі в Університеті митної справи та фінансів відбувся форум-марафон «Роль громадян у політичних реформах». Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на організаторів заходу.

Участь у заході взяли понад півсотні осіб, cеред них представники органів державної влади, місцевого самоврядування, депутати об’єднаних територіальних громад Дніпропетровської області, журналісти, громадські діячі, студенти. Також у заході взяли участь члени політичних партій «Об’єднання «Самопоміч», «Сила людей», Партії зелених України.

«Марафони з політичних реформ проводяться у 30 містах України. Їх основна мета – інформування громадян про перебіг реформ та залучення їх до процесу вдосконалення реалізації цих реформ. За результатами марафонів у Києві відбудеться заключний захід, на якому народним депутатам України передадуть всі напрацювання для подальшого врахування їх в роботі парламенту», - відзначив регіональний координатор Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» Дмитро Чернишов. 

Протягом заходу учасники форуму-марафону мали нагоду обговорити хід реалізації політичних реформ із провідними експертами з Києва та Дніпра. Після обговорення на учасників чекала інтерактивна частина «марафону» — робота в групах у форматі Уолта Діснея, під час якої вони розробляли власне бачення впровадження та вдосконалення реформ на місцевому та національному рівнях.

«Реформаторський потенціал сегментів влади дуже незначний. Для бізнесу вся реформа, в його розумінні, це протекціонізм, лобіювання своїх інтересів. Громадянське суспільство здатне вибудовувати технології стратегічної гри — ситуації, яка прийде після зміни тієї чи іншої норми. Необхідно розширювати соціальну базу для просування реформ. Також треба надавати громадянському суспільству можливість просувати реформи в уряді та парламенті», - зазначив Владислав Романов, політолог, кандидат історичних наук.

Учасники та експерти встигли обговорити багато реформ, зокрема радниця з комунікацій Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування Валерія Дідковська розповіла про нові можливості, які відкрились перед об’єднаними територіальними громадами після реформи децентралізації. Представники органів самоврядування з об’єднаних громад області підтримали аргументи експертки щодо впровадження реформи.

«Об’єднанні територіальні громади — це неймовірна можливість для сіл не тільки швидко та ефективно вирішити свої проблеми, а ще й збільшити привабливість того ж села, громади як для осіб, що давно живуть там, так і для молоді, яка планували залишати своє місто або село», – розповіла Валерія Дідковскька. 

Напрацювання учасників, зроблені під час марафонів з політичних реформ у 30 містах України, будуть покладені в основу дорожньої карти реформ на національному та місцевому рівнях. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...