App Store Google Play

У 2018-му ДніпроОДА розчистила річку Мокра Сура в районі трьох населених пунктів

27.11.2018 13:40
У 2018-му ДніпроОДА розчистила річку Мокра Сура в районі трьох населених пунктів

З 2017-го Дніпропетровська ОДА розчистила майже 23 км річки Мокра Сура. Цьогоріч гідрологічний режим відновили поблизу трьох населених пунктів – Сурсько-Литовського, Сурсько-Клевцевого та Аполлонівки. Річку поглибили, береги розширили. Про це повідомив очільник регіону Валентин Резніченко.

«Покращення життя мешканців кожного населеного пункту – таке завдання Президента України Петра Порошенка. На Дніпропетровщині приводимо до сучасних стандартів школи, реконструюємо медичні заклади, будуємо комфортні дитсадки. Щороку втілюємо до 20 екопроектів: зариблюємо водойми, ліквідуємо підтоплення осель, відновлюємо гідрологічний режим річок», – зазначив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.  

Дніпропетровська ОДА відновлює гідрологічний режим річки Мокра Сура.

Один з екологічних проектів – розчистка річки Мокра Сура. За відновлення гідрологічного режиму взялися у 2017 році. За цей час привели до ладу майже 23 км водної артерії у Дніпровському й Солонянському районах.

Зокрема, цьогоріч роботи проводилися поблизу трьох сіл: понад 5 км річки розчистили в районі Сурсько-Литовського, стільки ж – біля Аполлонівки і майже 3 км – поблизу Сурсько-Клевцевого.

Селяни не з чуток знають, як саме дошкуляла річка.

Через замуленість, ширина сягала до 5 метрів…

«Раніше міст затоплювало так, що дітей до школи підвозили на човнах. Було й таке, що доводилося пробиратися по стовпах, прокладених через річку. Зараз зробили гарно: річку почистили, збудували місток. Тепер і їздити, і ходити добре», – поділилася мешканка Сурсько-Клевцевого Тетяна Кадура. 

Ще одна проблема – замуленість річки. Через це, за словами місцевих, ширина сягала до 5 м, а глибина місцями – всього 40 см. Можна було перейти вбрід. 

«Мешканці почали активно збирати підписи, аби вирішити «річкові проблеми».  Передали листа до облдержадміністрації. Там відреагували – і вже цього літа розпочалася розчистка. Русло збільшили, змонтували новій міст.  Порівняно з тим що було, і що ми зараз бачимо, – це небо й земля», – розказав староста сіл Новомиколаївка, Сурсько-Клевцеве й Зелений Гай Олександр Кушніков. 

  Підрядники розчистили дно річки…

Підрядники розчистили від мулу дно річки і укріпили береги. Поглибили до 2,5 метрів, розширили до 15-ти.

«Річка тепер широка, риби сюди зайшло багатенько. З одного боку гарно ловиться плотва, короп, з іншого – карасики. Жителі задоволені. Видно, що влада піклується про людей», – сказав затятий рибалка Володимир Кифоренко. 

Масштабне розчищення Мокрої Сури – вперше за десятиліття.

Мокра Сура – права притока річки Дніпро. Протікає територією Дніпропетровської області. Її довжина – 118 км, русло звивисте. На Мокрій Сурі розташовано кілька населених пунктів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...