App Store Google Play

У 2018-му ДніпроОДА розчистила річку Мокра Сура в районі трьох населених пунктів

27.11.2018 13:40
У 2018-му ДніпроОДА розчистила річку Мокра Сура в районі трьох населених пунктів

З 2017-го Дніпропетровська ОДА розчистила майже 23 км річки Мокра Сура. Цьогоріч гідрологічний режим відновили поблизу трьох населених пунктів – Сурсько-Литовського, Сурсько-Клевцевого та Аполлонівки. Річку поглибили, береги розширили. Про це повідомив очільник регіону Валентин Резніченко.

«Покращення життя мешканців кожного населеного пункту – таке завдання Президента України Петра Порошенка. На Дніпропетровщині приводимо до сучасних стандартів школи, реконструюємо медичні заклади, будуємо комфортні дитсадки. Щороку втілюємо до 20 екопроектів: зариблюємо водойми, ліквідуємо підтоплення осель, відновлюємо гідрологічний режим річок», – зазначив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.  

Дніпропетровська ОДА відновлює гідрологічний режим річки Мокра Сура.

Один з екологічних проектів – розчистка річки Мокра Сура. За відновлення гідрологічного режиму взялися у 2017 році. За цей час привели до ладу майже 23 км водної артерії у Дніпровському й Солонянському районах.

Зокрема, цьогоріч роботи проводилися поблизу трьох сіл: понад 5 км річки розчистили в районі Сурсько-Литовського, стільки ж – біля Аполлонівки і майже 3 км – поблизу Сурсько-Клевцевого.

Селяни не з чуток знають, як саме дошкуляла річка.

Через замуленість, ширина сягала до 5 метрів…

«Раніше міст затоплювало так, що дітей до школи підвозили на човнах. Було й таке, що доводилося пробиратися по стовпах, прокладених через річку. Зараз зробили гарно: річку почистили, збудували місток. Тепер і їздити, і ходити добре», – поділилася мешканка Сурсько-Клевцевого Тетяна Кадура. 

Ще одна проблема – замуленість річки. Через це, за словами місцевих, ширина сягала до 5 м, а глибина місцями – всього 40 см. Можна було перейти вбрід. 

«Мешканці почали активно збирати підписи, аби вирішити «річкові проблеми».  Передали листа до облдержадміністрації. Там відреагували – і вже цього літа розпочалася розчистка. Русло збільшили, змонтували новій міст.  Порівняно з тим що було, і що ми зараз бачимо, – це небо й земля», – розказав староста сіл Новомиколаївка, Сурсько-Клевцеве й Зелений Гай Олександр Кушніков. 

  Підрядники розчистили дно річки…

Підрядники розчистили від мулу дно річки і укріпили береги. Поглибили до 2,5 метрів, розширили до 15-ти.

«Річка тепер широка, риби сюди зайшло багатенько. З одного боку гарно ловиться плотва, короп, з іншого – карасики. Жителі задоволені. Видно, що влада піклується про людей», – сказав затятий рибалка Володимир Кифоренко. 

Масштабне розчищення Мокрої Сури – вперше за десятиліття.

Мокра Сура – права притока річки Дніпро. Протікає територією Дніпропетровської області. Її довжина – 118 км, русло звивисте. На Мокрій Сурі розташовано кілька населених пунктів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...