App Store Google Play

Що жителі Січеславщини знають та як розуміють права людини, - дослідження

27.11.2018 12:40
Що жителі Січеславщини знають та як розуміють права людини, - дослідження

У липні поточного року в Україні провели другу хвилю соціологічного дослідження «Що українці знають та як розуміють права людини», під час якого до опитування долучили близько двох тисяч респондентів. Сьогодні, 27 листопада, експерти розповіли чим за результатами дослідження жителі східного регіону (Дніпропетровщина, Запорізька та Харківська області) відрізняються у своїх цінностях, сприйнятті прав людини, як конфлікт впливає на оцінки людей, а також як мешканці захищають свої права, передає Дніпроград.

Вперше загальнонаціональне опитування було проведено у 2016-му році, через два роки експерти перевірили як змінилася ситуація в Україні. За словами голови Центру інформацій про права людини Тетяни Печончик, одним з ключових питань дослідження було саме цінності українців. Другий раз поспіль опитування демонструє, що свобода є основною цінністю громадянина України.

Загалом респондентам було запропоновано 13 різних цінностей і свобода займає перше місце по всіх регіонах, а в східному за неї проголосували 93% опитуваних. Друге місце займає справедливість, третє – безпека.

Ще одним питанням, яке підіймали протягом опитування, було готовність людей відмовитися від своїх прав і свободи заради певного матеріального рівня достатку та благополуччя. 43% громадян Східного регіону зазначили, що не готові. З соціально-економічних цінностей право на соціальне забезпечення 66% жителів Сходу вважають найважливішим, право на освіту – 61%, а право на житло – 60%.

Аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Сергій Шаповалов розповів, що респондентам також пропонували оцінити за п’ятибальною шкалою дотримання тих чи інших прав людини: культурні, громадянські, екологічні та соціально-економічні. Загалом в Україні виявлено досить песимістичну ситуацію, оскільки по жодному з цих прав людини громадяни не надали середню оцінку більше трьох. Зокрема, жителі Східного регіону були найбільш песимістичними й не надали жодної високої оцінки наведеним правам.

Українців опитали стосовно їх оцінки змін в країні за останні роки після Євромайдану. Результат виявився невтішним: 49% жителів Сходу вважають, що ситуація змінилася на гірше.

Експерт Центру інформації про права людини Володимир Яворський зазначив, що бажання захищати свої права є одним з проблемних питань в Україні. Понад 50% громадян взагалі не намагалися вдаватися до цих дій. Експерт наголосив, що є дуже велика цифра для демократичної держави.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Костянтин Когтянц

Замах на серце країни

До загрози Разумкова перенести столицю України в Умань слід поставитися більш ніж серйозно. Тим більше, що цій ідеї біля 20 років.Коли Кучма вперше зіткнувся з масовими протестами, він озвучив «...
Слідом за численними віртуальними партіями та мажоритарниками-блогерами у рекламі Фейсбуку раптово (ні) з’явилася якась дивна «Партія ̶Ш̶а̶р̶і̶к̶о̶в̶а̶Шарія». Спочатку я не повірив,...
Отже, як на мене, досить вже у розпачі заламувати руки і шукати винних у тому, що ПАРЄ так очікувано проголосувала за повернення Московії до участі в засіданнях.Поразка нашої дипломатії цілком законом...
Нема жодної відомої людини в нашій країні, яку українці не облили б брудом. Навіть дісталось Тарасу Григоровичу і Григорій Савичу.Шевченко – дівчат кохав. Сковорода – вино і сир любив, їзд...