App Store Google Play

Об’єднані громади Січеславщини утримують всеукраїнське лідерство за рівнем фінансової спроможності

27.11.2018 16:20
Об’єднані громади Січеславщини утримують всеукраїнське лідерство за рівнем фінансової спроможності

Експерти офісу реформ при Мінрегіоні проаналізували бюджети 665 об’єднаних громад України за дев’ять місяців 2018 року і порівняли їх з минулорічними. За окремими показниками лідерство утримують ОТГ Дніпропетровської області. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на прес-службу ДніпроОДА.

«Децентралізація, ініційована Президентом України Петром Порошенком,– одна з найуспішніших реформ у державі. Охоплює вона і все більшу територію Дніпропетровщини. Громади розширюють свої повноваження та отримують додаткові ресурси на розвиток. Найуспішнішими є ті територіальні об’єднання, які постійно нарощують власні доходи та залучають інвестиції. За рівнем фінансової спроможності ОТГ області утримують лідерство у всеукраїнському рейтингу», – зауважив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

Загальний рейтинг формували на підставі аналізу чотирьох показників, які характеризують фінансові аспекти діяльності ОТГ: власні доходи на одного мешканця, динаміка надходжень місцевих податків і зборів, рівень дотаційності бюджетів та питома вага видатків на утримання апарату управління.

Зокрема, цьогоріч власні доходи на одного мешканця Слобожанської ОТГ становлять 15,7 тис. грн. Це найкращий бюджетний показник серед громад із чисельністю від 10 до 15 тис. жителів. Лідерство громада утримує вже третій рік поспіль.

Вербківська ОТГ – на другій сходинці у групі від 5 до 10 тис мешканців. Тут на одного жителя приходиться 11,2 тис. грн.

У Троїцькій ОТГ власні доходи на одного мешканця – 17,9 тис. грн. Вона – абсолютний лідер серед громад з кількістю населення до 5 тис. осіб.

Найкращу динаміку у сегменті надходжень місцевих податків і зборів демонструє Гречаноподіївська громада. У неї найвищий показник приросту – у 7,3 рази. На другому місті – Новолатівська ОТГ.

За результатами моніторингу, за деякими показниками до десятки національних лідерів увійшла й Богданівська об’єднана громада.

Оцінку фінансової спроможності 665 ОТГ України провели на підставі експертного аналізу місцевих бюджетів за три квартали 2018 року.

Сьогодні на Дніпропетровщині 62 об’єднані громади. Одна з них – з центром у місті обласного значення – Покрові.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...