App Store Google Play

Об’єднані громади Січеславщини утримують всеукраїнське лідерство за рівнем фінансової спроможності

27.11.2018 16:20
Об’єднані громади Січеславщини утримують всеукраїнське лідерство за рівнем фінансової спроможності

Експерти офісу реформ при Мінрегіоні проаналізували бюджети 665 об’єднаних громад України за дев’ять місяців 2018 року і порівняли їх з минулорічними. За окремими показниками лідерство утримують ОТГ Дніпропетровської області. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на прес-службу ДніпроОДА.

«Децентралізація, ініційована Президентом України Петром Порошенком,– одна з найуспішніших реформ у державі. Охоплює вона і все більшу територію Дніпропетровщини. Громади розширюють свої повноваження та отримують додаткові ресурси на розвиток. Найуспішнішими є ті територіальні об’єднання, які постійно нарощують власні доходи та залучають інвестиції. За рівнем фінансової спроможності ОТГ області утримують лідерство у всеукраїнському рейтингу», – зауважив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

Загальний рейтинг формували на підставі аналізу чотирьох показників, які характеризують фінансові аспекти діяльності ОТГ: власні доходи на одного мешканця, динаміка надходжень місцевих податків і зборів, рівень дотаційності бюджетів та питома вага видатків на утримання апарату управління.

Зокрема, цьогоріч власні доходи на одного мешканця Слобожанської ОТГ становлять 15,7 тис. грн. Це найкращий бюджетний показник серед громад із чисельністю від 10 до 15 тис. жителів. Лідерство громада утримує вже третій рік поспіль.

Вербківська ОТГ – на другій сходинці у групі від 5 до 10 тис мешканців. Тут на одного жителя приходиться 11,2 тис. грн.

У Троїцькій ОТГ власні доходи на одного мешканця – 17,9 тис. грн. Вона – абсолютний лідер серед громад з кількістю населення до 5 тис. осіб.

Найкращу динаміку у сегменті надходжень місцевих податків і зборів демонструє Гречаноподіївська громада. У неї найвищий показник приросту – у 7,3 рази. На другому місті – Новолатівська ОТГ.

За результатами моніторингу, за деякими показниками до десятки національних лідерів увійшла й Богданівська об’єднана громада.

Оцінку фінансової спроможності 665 ОТГ України провели на підставі експертного аналізу місцевих бюджетів за три квартали 2018 року.

Сьогодні на Дніпропетровщині 62 об’єднані громади. Одна з них – з центром у місті обласного значення – Покрові.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Відверто кажучи, давно втомився читати такі заголовки, як "Україні потрібен націоналізм!". "Націоналізм - саме те, що потрібно Україні". "Україні не вистачає націоналізму".Все це, звісно, прекрасно. І...
Під тиском багатотисячних протестів нам дійсно вдалося уникнути швидкої капітуляції, але загроза повзучої капітуляції, з далекосяжними для держави та нації наслідками, є цілком реальною.Зе суттєво ско...
Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...