App Store Google Play

На засіданні Дніпровського історичного клубу обговорили невідомі сторінки Голодомору на Дніпропетровщині

26.11.2018 12:20
На засіданні Дніпровського історичного клубу обговорили невідомі сторінки Голодомору на Дніпропетровщині

25 листопада у музеї “Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні” відбулось чергове засідання Дніпровського історичного клубу. Темою бесіди став Голодомор 1932-1933 років на Дніпропетровщині, конкретно - його невідомі сторінки. Про це повідомляє Дніпроград із місця події.

“Мета заходу - сформувати в людей певну історичну пам’ять, адже нам це дуже потрібно. Особливо в умовах агресії з боку Росії. Нам потрібно формувати нову сучасну українську політичну націю, яка складатиметься з людей, які боронять свою Батьківщину”, - зазначив організатор історичного клубу, науковий співробітник Інституту вивчення Голокосту “Ткума” Валентин Рибалка.

Лектор заходу, доктор історичних наук, професор Наталія Романець розповіла присутнім про причини, масштаби і наслідки Голодомору у Дніпропетровській області. Окрему увагу дослідниця приділила унікальним архівним матеріалам та механізму замовчування геноциду радянською владою.

“Справа в тому, що після проведення суцільної колективізації українське село постійно голодувало. Більшості не відомо про голод 1934-1935 років, який був на території Дніпропетровщини. Крім того, був черговий голод у 1936-1937 роках, напередодні Великого терору. Також був повоєнний голод 1946-1947 років”, - додала Наталія Романець.

Крім того, вона розповіла учасникам заходу про головні стереотипи і міфу Голодомору 1932-1933 років, про надмірно цинічний шлях вирішення радянською владою проблеми безпритульних дітей, а також які це дало наслідки саме на теренах Дніпропетровської області.

Зазначимо, що засідання історичного клубу відбуваються щомісяця у відеозалі музею “Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні”. За словами організаторів, долучитися може будь-хто охочий. У першу чергу історичний клуб спрямований не на фахівців, а на усю зацікавлену громадськість.

Раніше повідомлялось, що у Дніпрі запалили свічки пам`яті жертвам Голодомору. А посеред центру міста перехожим пропонували страви часів Голодомору.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...
В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...