App Store Google Play

На засіданні Дніпровського історичного клубу обговорили невідомі сторінки Голодомору на Дніпропетровщині

26.11.2018 12:20
На засіданні Дніпровського історичного клубу обговорили невідомі сторінки Голодомору на Дніпропетровщині

25 листопада у музеї “Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні” відбулось чергове засідання Дніпровського історичного клубу. Темою бесіди став Голодомор 1932-1933 років на Дніпропетровщині, конкретно - його невідомі сторінки. Про це повідомляє Дніпроград із місця події.

“Мета заходу - сформувати в людей певну історичну пам’ять, адже нам це дуже потрібно. Особливо в умовах агресії з боку Росії. Нам потрібно формувати нову сучасну українську політичну націю, яка складатиметься з людей, які боронять свою Батьківщину”, - зазначив організатор історичного клубу, науковий співробітник Інституту вивчення Голокосту “Ткума” Валентин Рибалка.

Лектор заходу, доктор історичних наук, професор Наталія Романець розповіла присутнім про причини, масштаби і наслідки Голодомору у Дніпропетровській області. Окрему увагу дослідниця приділила унікальним архівним матеріалам та механізму замовчування геноциду радянською владою.

“Справа в тому, що після проведення суцільної колективізації українське село постійно голодувало. Більшості не відомо про голод 1934-1935 років, який був на території Дніпропетровщини. Крім того, був черговий голод у 1936-1937 роках, напередодні Великого терору. Також був повоєнний голод 1946-1947 років”, - додала Наталія Романець.

Крім того, вона розповіла учасникам заходу про головні стереотипи і міфу Голодомору 1932-1933 років, про надмірно цинічний шлях вирішення радянською владою проблеми безпритульних дітей, а також які це дало наслідки саме на теренах Дніпропетровської області.

Зазначимо, що засідання історичного клубу відбуваються щомісяця у відеозалі музею “Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні”. За словами організаторів, долучитися може будь-хто охочий. У першу чергу історичний клуб спрямований не на фахівців, а на усю зацікавлену громадськість.

Раніше повідомлялось, що у Дніпрі запалили свічки пам`яті жертвам Голодомору. А посеред центру міста перехожим пропонували страви часів Голодомору.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Відверто кажучи, давно втомився читати такі заголовки, як "Україні потрібен націоналізм!". "Націоналізм - саме те, що потрібно Україні". "Україні не вистачає націоналізму".Все це, звісно, прекрасно. І...
Під тиском багатотисячних протестів нам дійсно вдалося уникнути швидкої капітуляції, але загроза повзучої капітуляції, з далекосяжними для держави та нації наслідками, є цілком реальною.Зе суттєво ско...
Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...