App Store Google Play

У центрі Дніпра перехожим пропонували страви часів Голодомору

24.11.2018 16:30
У центрі Дніпра перехожим пропонували страви часів Голодомору

Суп з кори та шишок, млинці з картопляного лушпиння та качанів кукурудзи - такі страви могли покуштувати перехожі в центрі Дніпра. Так місцеві активісти поширюють знання про Голодомор в Україні. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій. 

24 листопада у день 85-тих роковини Голодомору на Європейській площі Дніпра місцеві активісти облаштували локацію "Їдло 1932-1932" і запропонували мешканцям міста скуштувати страви, які вимушені були їсти українці, аби вижити в часи комуністичного режиму.

"Голодомор – страшна трагедія української нації. Від штучного голоду в Україні померли понад сім мільйонів осіб, але точна кількість загиблих невідома, оскільки радянська влада не дозволяла вести статистику померлих. Ми проконсольтувалися з представниками Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» та взяли рецепти з книги "Їдло 1933". Сьогодні приготували з тертих качанів кукурудзи, картопляного лушпиння, кори дерева млинці, суп з хвої та листя", - розповів голова ГО «Спільнота активної молоді – САМ» Владислав Мельничук.

Активісти розповідають, така акція потрібна, аби показати сучасним дніпрянам, які страшні часи влаштувала більшовицька влада для наших предків тільки за те, що вони були українцями. 

"Люди реагують досить нормально. Розповідають історії своїх родичів. Підходять з дітьми, показують їм. Ми також роздаємо символічних п'ять колосків за які в 1932-1933 роках вбивали", - розповів активіст Вірослав Цюп'як.

Хоча порції були дуже маленькими, більшість із тих, хто куштував, не могли їх доїсти.

"Жахливо, справді жахливо, я навіть не доїм до кінця. Спершу воно ніяк не смакувало, але згодом відчуваєш смак трави, наче їси дерево, не надто добре. Я вважаю, це дуже хороша ініціатива, щоб люди дізналися про реалії тоді", - зазначив містянин Валерій. 

Зазначимо, за даними Інституту національної пам’яті від штучного голоду померло від 4,5 до 7 мільйонів українців. Тобто, у пік смертності у червні 1933 року в Україні помирали щодоби 34 170 осіб. Кожні 5 секунд — 2 людини.

Радянська влада знищувала документи та докази своїх злочинів, тому точну кількість жертв порахувати неможливо. Мільйони українців так і залишились невідомими, безіменними.

Нагадаємо, у Дніпрі небайдужі містяни та представники влади поклали квіти і колоски пшениці до меморіалу жертва Голодомору.

 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...