App Store Google Play

У Дніпрі вшанували пам`ять жертв Голодомору

24.11.2018 15:00
У Дніпрі вшанували пам`ять жертв Голодомору

Сьогодні, 24 листопада, Україна і світ вшановує пам`ять жертв Голодомору. У Дніпрі небайдужі містяни та представники влади поклали квіти і колоски пшениці до меморіалу жертва Голодомору, передає Дніпроград.

Голодомор 1932-33 років – нечуваний злочин в історії людства. Він забрав мільйони людських життів. І сьогодні в цивілізованому світі все більше країн визнають, що той голод був геноцидом української нації.

"Тогочасна влада прагнула позбавити нашу націю її волелюбного духу, стерти генетичну пам’ять народу, викорінити думки про свободу та власну державу. Саме факт, що цей голодомор був штучно створений, ставить його поруч з іншими злодіяннями, що спричинили масове вбивство людей. Українці мають пам`ятати про цю тратегію", - зазначив голова дніпровського товариства політичних в'язнів та репресованих Іван Дремлюга.

Учасники акції принесли до пам’ятного знаку свічки, лампадки, тематичні квіткові композиції та колоски. Жертв Голодомору вшанували хвилиною мовчання.

Зазначимо, за даними Інституту національної пам’яті від штучного голоду померло від 4 з половиною до 7 мільйонів осіб. Тобто, у пік смертності у червні 1933 року в Україні помирали щодоби — 34 170 осіб. Кожні 5 секунд — 2 людини.
Радянська влада знищувала документи та докази своїх злочинів, тому точну кількість жертв порахувати неможливо. Мільйони українців так і залишились невідомими, безіменними.

 

 

Теги: Голодомор

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...