App Store Google Play

Злочини без покарання: як порушують права людини під час збройного конфлікту на сході

23.11.2018 16:40
Злочини без покарання: як порушують права людини під час збройного конфлікту на сході

Збройна агресія Російської Федерації проти України потягла за собою низку масштабних порушень прав людини. Утім, стан офіційних розслідувань у значній кількості справ не відповідає нормам. Про це сьогодні, 23 листопада, під час прес-конференції у культурно-виставковому центрі “Mediaprostir” повідомила юрист правозахисної групи “СІЧ” Юлія Полехіна. 

Спектр злочинів, які відбуваються на сході країни проти цивільних мешканців та військовослужбовців, надзвичайно широкий. Серед основних громадських правопорушень - вбивства, катування, позасудові страти, позбавлення особистої свободи, руйнування майна, мародерство. Злочини вчинялися як учасниками незаконних озброєних формувань з числа місцевого населення, так і найманцями з Росії і особами з числа професійних російських військових. 

За даними Головного управління поліції у Донецькій області, за минулий рік до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесли більше 23 тисяч кримінальних правопорушень. Серед них - особливо тяжких більше майже 7,5 тисяч.  

З 2014 року до Реєстру внесли відомості про більше 7,5 тисяч кримінальних порушень, пов’язаних з проведенням антитерористичної операції. З них - розкрили лише 245 справ. Більше тисячі справ включають умисні вбивства, природну смерть, нещасні випадки, самогубства, зникнення безвісти. До суду направили лише 14. Незаконних позбавлень волі та викрадень людей зареєстрували у кількості понад 700 справ, з них - до суду дійшло чотири. Створення незаконних формувань - більше тисячі справ, з яких до суду направили не більше 150. Терористичний акт зареєстрували у кількості 108 злочинів, утім, до суду таких справ не дійшло жодної. Умисних тяжких тілесних ушкоджень, побоїв, мордувань, катувань - майже 100 справ, до суду направили - 13.  

За словами керівника Східноукраїнського центру громадських ініціатив Володимира Щербаченка, важливо, аби люди, які здійснили злочини, понесли за це відповідальність, справедливу, згідно закону.  

“Інакше ми не зможемо збудувати нормальне суспільство, де українські громадяни будуть почуватися захищеними, незалежно від того, по який бік розмежування вони сьогодні опинилися”, - додав Володимир Щербаченко.

Як зазначає юрист правозахисної групи “СІЧ” Ксенія Онищенко, правильний сценарій розвитку подій у таких випадах - коли держава повністю відшкодовує людині усі завдані збитки.

Раніше повідомлялося, що у Дніпрі презентували документальний фільм про полонених, яких незаконно утримували в підвалі держадміністрації Луганська.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...