App Store Google Play

Загартовані долею: у музеї АТО бійці розповіли історії своїх предків, які постраждали від Голодомору

23.11.2018 09:00
Загартовані долею: у музеї АТО бійці розповіли історії своїх предків, які постраждали від Голодомору

22 листопада у музеї «Громадянський подвиг Дніпропетровщини в подіях АТО» розповіли родинні історії бійців, предки яких зазнали Голодомору та репресій. Про це повідомляє Дніпроград із місця події.

Передувало заходу невелике опитування. Серед респондентів - 50 бійців, які брали участь у російсько-українській війні на Донбасі. Службовців розпитували про життєві принципи, світогляд та військовий шлях. Ще одне запитання стосувалося їхніх предків. Виявилось, що 24 бійці з усіх опитуваних знають, що в їх роду були постраждалі від Голодомору та сталінського терору. 

Серед них - Віталій Іваненко, боєць 43 ОМПБ, який поділився історією своєї бабусі з села Кам’яно-Зубилівка. 

“Вона розповідала, що їли тоді все підряд. Варили лободу, хліб пекли чи то з висівок, чи то з тирси. Також казала, що доводилось їсти кішок, собак, крис. Говорила, сусіди їли дітей”, - розповів боєць. 

Були у роду військових і ті, хто, окрім Голодомору, після цього пережив один з найжахливіших концентраційних таборів - Бухенвальд. 

“Батько одного разу сказав мені: “Сину, знаєш, чому я вижив у Бухенвальді? Я великої різниці у житті до Бухенвальда і під час нього не відчув. А от міські відчули і почали помирати”, - розповів боєць 17 ОТБр Михайло Білий. 

Розповідали і родинні секрети, які допомагали вижити у часи Голодомору. 

“Мій прадід рив колодязі, а ще - працював на борошномельні. Принаймні розбирався у цій справі. Він опускав мішки із борошном у воду, зберігав затопленими у колодязі. Виявляється, борошно, коли намокає, становиться кіркою по колу і вологу далі не пропускає. Знайти це не змогли”, - поділився доброволець полку “Дніпро-” Віктор Савченко.

Зазначимо, що усі історії задокументовані у вигляді аудіозаписів. Пізніше матеріали доповнять екскурсію Музею АТО.

Раніше повідомлялося, що мешканці Січеславщини приєднаються до вшанування пам’яті про жертв Голодомору. Крім того, 24 листопада на Європейській площі подаватимуть страви часів Голодомору.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...