App Store Google Play

У Дніпрі презентували документальний фільм про полонених, яких незаконно утримували в підвалі держадміністрації Луганська

23.11.2018 09:40
У Дніпрі презентували документальний фільм про полонених, яких незаконно утримували в підвалі держадміністрації Луганська

"Автомат у руках - це влада, тому питання ставили не ми", - так зазначають полонені, які пережили жорстокі катування бойовиками самопроголошеної ЛНР. Усі вони - герої документального фільму “Крихка свобода”, який 22 лютого презентували у Дніпропетровській обласній державній адміністрації.

Розпочинається стрічка нагадуваннями про історичні події, починаючи від правління Януковича, Майдану та незаконного захвату Автономної Республіки Крим. 

Далі у фільмі відтворюють події часів створення ДНР та ЛНР у вирі військового вторгнення. Допомагають у цьому історії цивільних українців, які за власні переконання потрапили у полон бойовиків самопроголошеної республіки на Луганщині.  

Як зазначають герої фільму, першими паростками тих докорінних змін, у якому опинилося українське суспільсво, були зміни у свідомості близьких та друзів.  

“На моїх очах змінювались люди, яких я знала десятки років, друзі, багатьох з яких я знала із самого дитинства. І ти розумієш, або ти сходиш з розуму, або весь світ. Це дуже страшний стан”, - розповідає у документальній стрічці героїня фільму Вікторія Кононова, яка була у полоні майже сто діб. 

Режисер фільму Костянтин Кляцкін використовує прийом контрасту. Тут епізоди мирного життя у стінах сучасної Харківської ОДА поєднуються з історіями полонених, яких утримували і катували в підвалі держадміністрації Луганська.

"У підвальному приміщенні стояли мішки з піском, болванки від використаних снарядів, фотографії вбитих сепаратистів, дроти. З прийомів використовували пресинг, побиття, імітації розстрілів. Ставили дивні питання. Щоразу я відповідав не так, як їм подобалось, після чого отримував на груди. Пізніше мене завели у відкриту кімнату із забризканими кров'ю стінами. Мене почали бити декілька людей одразу, поки я не втратив свідомість", - поділився ще один герой документального фільму "Крихка свобода".

На презентацію фільму завітали військовослужбовці, матері зниклих безвісти бійців, людині, які безпосередньо пережили полон, усі небайдужі містяни.

Нагадаємо, що нині фільм “Крихка свобода” субтитрували і дублювали англійською для того, щоб показати його там, де про тему полонених майже не говорять. 

Раніше повідомлялось, що харківський журналіст презентував у Дніпрі стрічку про Майдан.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...