App Store Google Play

Денисенко зареєстрував новий законопроект про перейменування області на Січеславську

23.11.2018 21:30
Денисенко зареєстрував новий законопроект про перейменування області на Січеславську

Народний депутат Андрій Денисенко 23 листопада зареєстрував альтернативний президентському законопроект щодо завершення декомунізації та перейменування Дніпропетровської області на Січеславську. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на офіційну сторінку народного обранця в мережі Facebook.

Попри певні маніпуляції частини депутатів з фракції БПП, які 20 листопада повтікали з зали й тим самим провалили декомунізацію Дніпропетровщини, ідея залишається актуальною і широко підтримуваною: за перший же робочий день під новим проектом Денисенка поставили свої підписи 165 народних депутатів усіх фракцій та груп Верховної Ради, окрім Опозиційного блоку.

«Переконаний, що здоровий глузд та ідея єдності всіх патріотичних і демократичних сил переможуть і наша область по праву носитиме історичне й потужне ім‘я Січеславської. Слава Січі, проти якої боролися російські царі та більшовики, й яка з новою силою спалахнула у кризовий 2014 рік, єднатиме всіх свідомих українців. Область-форпост, край п’яти січей, рано чи пізно матиме не якесь нейтральне, вихолощене, а дійсно українське національне ім’я на честь Січі - захисниці України», - прокоментував подію Андрій Денисенко.

Народний депутат від Дніпра також нагадав, що українські символи і смисли є потужною зброєю, яка наближає перемогу України на всіх фронтах.

«Сподіваюся, Президент Порошенко знайде можливість вивчити питання й теж підтримає цю думку громадськості та вікову українську традицію. Адже назва Січеславщини виписана не в кабінетах, а кров’ю - сотнею років визвольних змагань і боротьби за Україну в самому її серці над Дніпровими порогами і Великим Лугом», - резюмував свій коментар до законопроекту Андрій Денисенко.

Нагадаємо, міський голова Дніпра  Борис Філатов та деякі його служки поквапились рознести новину, що «з Січеславською покінчено», бо ця ідея «провальна», а також «применшує роль обласного центру», який він тимчасово очолює.

Натомість понад 60 громадських організацій області, духовні та культурні авторитети, патріотичні політики об'єдналися та виступили за українську назву для Дніпропетровсьокї області - Січеславська. Під час публічних обговорень ініціативу підтримали у Дніпрі, Кривому Розі, Новомосковську, Верхньодніпровську, Верхівцевому, Павлограді, Підгородному, Марганці, Покрові, Нікополі, Кам’янському, Жовтих Водах, Синельниковому, Криничанській ОТГ, Солонянській ОТГ, Петриківській ОТГ, Межівській ОТГ, Широківській ОТГ, Томаківській ОТГ, Покровській ОТГ, Царичанській ОТГ, Магдалинівській ОТГ та інших населених пунктах області.

Сьогодні ж, коментуючи зареєстровані у Верховній раді законопроекти спікер парламенту Андрій Парубій зазначив, що це навіть добре, що будуть внесені й отримають можливість обговорення всі варіанти, але він особисто підтримує історичну назву края Січеславщина.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...