App Store Google Play

Аби побороти недобросовісні житлові сервіси Дніпра - потрібно створювати ОСББ, - експерт

23.11.2018 15:20
Аби побороти недобросовісні житлові сервіси Дніпра - потрібно створювати ОСББ, - експерт

Експерти закликають дніпрян створювати у своїх багатоквартирних будинках ОСББ, адже боротися з житловими сервісами, які не впроваджують обіцяні послуги – марно. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда зі слів громадського активіста та експерта в області ЖКГ Сергія Варфоломія.

«Боротьба з житловими сервісами може бути успішною лише тоді, коли ви не будете в неї вплутуватися. Наразі найкращий спосіб - створити у власному будинку ОСББ та займатися самоуправлінням. Якщо не вдається здійснити такий варіант, то краще змінити житловий сервіс», - пояснив фахівець.

Експерт зазначив, що до обов’язків житлових сервісів та ЖКГ входять такі послуги як: послуги двірників; прибирання прибудинкових територій, яких у Дніпрі фактично немає; поточний ремонт інженерних мереж; електроенергія для  місць загального користування та ліфтів, але ЖКГ не виконує ці послуги, а транзитно направляє їх до обленерго; підготовка дому до осінньо-зимового періоду. До того ж, у нових житлових сервісах додалась нова послуга – управління, яка оплачується додатково.

«Справа в тому, що всі послуги виконуються неякісно або ж лише для звітності. Тож житловий сервіс – це подвійний обман, адже жителі будинків віддають кошти у вигляді квартплати і вони йдуть на утримання підприємства, яке має обслуговувати будинок. При цьому, якщо потрібно провести дійсну роботу, то для цього житловий сервіс використовує кошти з міського бюджету», - стверджує громадський активіст.

До того ж, експерт підкреслив парадокс: міська влада сприяє саме житловим сервісам та ЖКГ, адже в бюджеті Дніпра на їх послуги виділяється більше коштів, ніж на фінансування ОСББ.

Нагадаємо, що в проекті міського бюджету 2019 року передбачено на реалізацію Програми для ремонтів близько 1350 будинків ОСББ/ЖБК/ОК, які складають понад 20% від всієї багатоквартирної забудови міста - лише 15 млн. грн. Тому представники територіальної громади створили петицію, де попросили передбачити у міському бюджеті 2019 року на реалізацію Програми 120 млн. грн. Електронне звернення за лічені дні набрало 1047 необхідних голосів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...