App Store Google Play

Як придбати якісні ліки і не натрапити на фальсифікати: поради дніпровських експертів

22.11.2018 10:40
Як придбати якісні ліки і не натрапити на фальсифікати: поради дніпровських експертів

В Україні існують три рівня контролю якості ліків: на вході, в обішу, а також безпосередньо на підприємствах. За словами начальника Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Дніпропетровській області Сергія Дубовицького, серед фальсифікатів, які трапляються при перевірках найчастіше - мезим, простамол, деспумізан, ношпа та спазмалгон, передає Дніпроград.

Аби придбати якісні ліки і не натрапити на фальсифікати, фахівці радять купувати подібну продукцію лише в аптеках та аптечних пунктах.  

“В жодному разі ліки не можна купувати у мережі інтернет. Згідно статистики, 50% ліків, які продаються в інтернеті, є фальсифікованими. Також не можна купувати ліки “з рук”, в тому числі, від тих осіб, які видають себе за медичних працівників”, - зазначила заступниця начальника служби з лікарських засобів Юлія Овчаренко.

Крім того, фахівці наголошують: завжди слід звертати увагу на маркування. Якщо виникає підозра стосовно якості пакувальних матеріалів, їхнього кольору, або не співпадає номер серії первинної упаковки зі вторинною, це також має викликати підозру, що ліки фальсифіковані. 

“У такому випадку потрібно звернутися до провізора, який реалізував лікарський засіб в аптеку. Або до служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками”, - прокоментувала Юлія Овчаренко. 

Ціна ліків майже не відрізняється одна від одної. Вона не може бути суттєво меншою від тієї, що представлена в інших мережах аптек.  

Також експерти радять для додаткової перевірки користуватися ресурсами на сайті Держлікслужби - реєстрами ліцензіатів, реєстрації ліків та заборонених засобів.

 Зазначимо, що за підробку ліків шахраї несуть кримінальну відповідальність, що, в залежності від наслідків злочину, може передбачати довічне ув’язнення.

Раніше повідомлялося, що на Січеславщині стартував освітній проект для лікарів сільської місцевості.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...