App Store Google Play

Провалене голосування: заздалегіть спланований театр?

22.11.2018 14:00
Провалене голосування: заздалегіть спланований театр?

Січеславська - назва, яка історично обумовлена для нашого краю та підкреслює незламну волю, крицевий дух і славне майбутнє не тільки області-форпосту, а й усіх українців. Проте ані голос громадськості, ані думка духовних та культурних авторитетів не стали аргументами у парламенті. 20 листопада проект закону щодо перейменування Дніпропетровської області на Січеславську був провалений під час пленарного засідання Верховної Ради. Законопроект чотири рази виносився на голосування. Під час останнього він набрав 207 голосів "за" з 226 необхідних.

Вже наступного дня Президент Петро Порошенко вніс новий проект закону про перейменування Дніпропетровської області на Дніпровську. Тоді і стало зрозумілим, що у ВР українцям показали заздалегіть запланований театр. 

Зокрема у голосуванні взяли участь 298 народних обранців. З трибуни виступили політичні партії "Батьківщина", "Радикальна партія Олега Ляшка", "Самопоміч", "Свобода", "Народний Фронт", які публічно заявили, що підтримують проект закону та закликають усіх депутатів проголосувати. Проти перейменування області виступив "Опозиційний блок", який наголосив, що "декомунізація - це не важливо". І якщо їх позиція нікого не здивувала, адже народні обранці від "Опоблоку" давно заявляють про свій антиукраїнський вектор, то дії партії "Блоку Петра Порошенка" викликали обурення серед присутніх. 

Перед самим голосуванням нардеп від "БПП" Андрій Шинькович з трибуни заговорив про "компромісну" назву для області - Дніпровську. Аргументуючи це низкою звернень мешканців Дніпропетровщини. Зазначимо, що раніше фракція Гаранта офіційно повідомила про підтримку проекту закону №8329 щодо перейменування краю саме на Січеславську.

"Січеславська є справді питомою для розглядуваного історико-географічного ареалу, відповідає світовій та вітчизняній практиці топонімічної номінації, найповніше відображає історично-географічні та соціально-культурні особливості краю", - йдеться у повідомленні.

Також пан Шинькович не згадав про чисельні звернення громадських організацій області, які об'єдналися в коаліцію "Громадська підтримка СічеславськаТАК" до фракції з проханням підтримати перейменування Дніпропетровської області саме на Січеславську. 

У результаті за проект закону зі 135 народних депутатів від "БПП" проголосували всього 65. 

Цікавим фактом є те, що серед тих, хто провалив ухвалення рішення були й співатори цього ж законопроекту, які особисто ставили підписи під ініціативою. Зокрема, це Ірина Суслова, Дмитро Білоцерковець, Олег Велікін, Олександр Грановський, Дмитро Лубінець, Андрій Немировський, Оксана Юринець, Тетяна Ричкова та Максим Курячий.  

Зазначимо, що майже вся фракція перед голосуванням просто вийшла із сесійної зали. Присутні депутати намагалися тиснути на представників БПП, проте ані скандування "Віра! Мова! Армія!", ані звернення до депутатів повернутися до зали, не допомагали.

"Голосування по перейменуванню області зірвано антиукраїнськими силами руками БПП. Це ганьба для сили, яка проголосила гасла «Віра! Мова! Армія!». Ще ганебнішим це є в дні пам‘яті жертв Голодомору. Але славу Січі не втоптати в бруд, не втопити в забутті. Ми не зупинимося, не здамося. Ми відкидаємо всі гнилі антиукраїнські компроміси. Область-форпост, яка зупинила Путіна, повинна носити назву Січеславської!", - зазначив народний депутат Андрій Денисенко, автор проекту закону щодо перейменування Дніпропетровської області на Січеславську.

Активісти говорять про внутрішньопартійний саботаж та попередні домовленості, які провів нардеп з Дніпра Максим Курячий. Зокрема, громадський активіст Владислав Мельничук розповів, що перед самим голосуванням Курячий особисто підходив до присутніх народних депутатів, спілкувався з ними, після чого депутати просто вставали та виходили із сесійної зали.

"Курячий - людина, яка зраджує принципи та власні підписи. Провалив декомунізацію. Судячи з усього, він вважає, червоних окупантів своїми, які мають і далі лишатись. На передодні роковин Голодомору він не голосував ні за Кропивницьку область, ні за Січеславську. Вважаю, такі люди не варті того, аби бути не те, що народними депутатами, а громадянами України", - зазначив представник коаліції громадських організацій "Громадська підтримка СічеславськаТАК" Владислав Мельничук.

Також незрозумілим моментом став той факт, що проект закону по перейменуванню Дніпропетровської області на Січеславську розглядали після законопроектів щодо змін назв Кіровоградського району та Кіровоградської області, хоча останні були зареєстрований пізніше. Обговорння перших двух проектів зайняло майже весь сесійний час. Голосування за Січеславську розпочалося о 17:59, коли сесія закривається о 18:00.

Після провалення голосування спікер Верховної Ради упевнено заявив: "Ми маємо у найближчий час зареєструвати альтернативну пропозицію". 

Такі події викликали шквал емоцій та обурення у громадськості та лідерів суспільної думки. Через не підтримання законопроекту Фракцію Порошенка звинуватили у папюженні історичної пам'яті, адже напередодні  роковин Голодомору лишати на мапі України ім`я організатора геноциду - Григорія Петровського, як мінімум цинічно.

Вже наступного дня Президент заявив, що має готовий проект закону про "нейтральне" перейменування Дніпропетровської області на Дніпровську. 

"Декомунізацію слід завершити. На карті України не може бути місця для Петровського. Мало того, що він один із очільників комуністичної диктатури, він – ще й співорганізатор та виконавець Голодомору, геноциду українського народу. Процедура зміни назви області передбачає поправки до Конституції. Аналіз показує, що за Дніпровську область проголосує понад три сотні депутатів", - заявив Порошенко. 

Реєстрацію законопроекту різко засудив народний депутат Андрій Денисенко. Він заявив, що це рішення вихолостить головну ідею перейменування - щоб область мала не просто нейтральну, а саме українську назву, яка відповідає місцевій та загальнонаціональній історичній й культурній традиції. Також на його думку, такі дії є маніпуляцією напередодні роковин Голодомору.

«Зараз ці ж люди, які зробили цю підлість під річницю Голодомору, підступно переконуватимуть нас у необхідності підтримки свого «компромісного» варіанту, посилаючись саме на пам‘ятні дні геноциду українського народу. Славу Січі, яку витравлювали російські царі й більшовики, поборюють тепер цинічні ділки та манкурти», - впевнений народний обранець.

Цю думку підтримав і народний депутат Дмитро Ярош, який наголосив, що українці можуть перемогти тільки спираючись на символи, бо мотивацію до перемоги дають символи, а не гроші.

"Декомунізація - це круто! Але ще більш важливою є деколонізація і утвердження України. І саме у цьому контексті Україні потрібна не Дніпровська, а Січеславська область! Саме у цій площині потрібна «не повага до прав тих, хто за лінією фронту», а цілковита блокада всіх окупованих територій, заради звільнення яких йде ця Війна, повна блокада росіського неоколоніалізму, бо інакше їх Імперіалізм нас знищить... Іх мова, їх традиції, їх символи - нас знищать", - зазначив Ярош. 

В коментарях під дописом у Порошенка мешканці регіону також висловлюють думку про неможливість у сучасному етапі державотворення називати прифронтовий регіон аморфно нейтральним іменем та закликають припинити боротися з історичною пам‘яттю українського народу.

Тож поки окремі дніпровські чиновники збиткуються темі провального голосування, гордячися та приписуючі собі "перемогу".

Народні депутати по новому колу почали збір 150 підписів, аби знову внести проект перейменування області на Січеславську до Верховної Ради. 

"Історичне рішення, якого українці Січеславського краю чекали сотню років, має бути прийняте попри всі інтриги і проволочки. І воно обов‘язково буде реалізоване - з цими або іншими парламентом чи президентом. Слава Січі, захисниці України, яка з особливою новою силою спалахнула у 2014 році, житиме в віках і наших вчинка", - наголосив Андрій Денисенко.

Дніпроград впевнений, що Парламент почує голос патріотичної громадськості та підтримає перейменування Дніпропетровської області саме не Січеславську. Адже ми маємо зробити все, аби українці не загубили свою історичну пам'ять, а козацька Січ врешті постала у всій своїй величі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...