App Store Google Play

Няня замість декрету: Кабмін пропонує нове рішення для працюючих мам

22.11.2018 08:30
Няня замість декрету: Кабмін пропонує нове рішення для працюючих мам

З першого січня 2019 року Кабмін планує ввести послугу муніципальної няні для дитини, аби жінки мали змогу не йти в декретну відпустку по догляду за малюком. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда зі слів фахівців.

«В уряді пропонують стимулювати більш ранній вихід жінок з декретних відпусток. Таку ідею висунули прем’єр-міністр Володимир Гройсман та міністр соцполітики Андрій Рева. Кабмін прийняв постанову, відповідно до якої частина виплат, передбачена відпусткою по догляду за дитиною, компенсуватиметься виплатою витрат на утримання няні. Втім, попри те, що постанова прийнята, немає підзаконних актів, які б урегулювали питання виплат», - зазначив адвокат Андрій Верба.

Відомо, що відшкодування здійснюватиметься на умовах співфінансування: з державного (25%), обласного (15%) і місцевого (60%) бюджетів. За рік батькам, які офіційно найняли на роботу няню, відшкодовуватиметься розмір прожиткового мінімуму для дітей до 6 років.

Адвокат акцентував, що офіційне працевлаштування передбачає сплату податків, які батьки будуть змушені оплачувати разом із зарплатнею няні. При цьому, батькам уряд повертатиме лише мінімальну зарплатню, однак знайти няню яка погодиться працювати за прожитковий мінімум – не просто.

«Позитивним боком постанови є те, що няні зможуть найматися на роботу офіційно, тобто зайнятість зростатиме. Батьки зможуть обирати няню самостійно, контролювати її діяльність, якщо мамі потрібно йти на роботу», - розповіла головний спеціаліст відділу лікувально-профілактичної допомоги дітям і матерям департаменту охорони здоров'я ОДА Катерина Каїра.

Разом з нововведеннями, наразі незмінними залишаються умови оплачуваної допологової та декретної відпусток для жінок.

Раніше повідомлялося, що молоді мами Січеславщини отримали перші «бебі бокси», у яких зібрані найнеобхідніші  для немовляти речі. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Шостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...
Ви хочете зупинити зелений реванш?Відрубати зелену голову совково-рашистській гідрі так само, як перед тим відрубали синю і червону?Я теж. Але ще дужче хочу зупинити, нарешті, постійні коливання внутр...
Васіліса ТРОФИМОВИЧ

Чи в нас уже 37 рік?

Офіційно. У зв’язку з останніми подіями, що відбуваються в Україні, звертаюся до усіх проукраїнських політичних партій та рухів, таких як партії «Європейьска Солідарність», «Г...