App Store Google Play

Мирослав Лаюк презентував у Дніпрі свій новий роман "Світ не створений"

22.11.2018 09:40
Мирослав Лаюк презентував у Дніпрі свій новий роман "Світ не створений"

21 листопада в атмосфері запаху книг та кави письменник Мирослав Лаюк презентував у дніпровському осередку “Видавництва Старого Лева” свій новий роман “Світ не створений”. Про це повідомляє Дніпроград з місця події.

Ця книжка - другий роман автора. За словами письменника, тут він намагався втілити експеримент, який буде цікавий в тому числі йому самому.  

“Це експеримент на рівні ідей та структури. Я видавав цю книгу сміливіше, ніж першу. Адже мені самому хочеться більше таких романів у літературі - які будуть сміливіше ставитися до динаміки персонажів та їх кількості”, - зазначив Мирослав Лаюк. 

Книга має три основні сюжетні лінії, які охоплюють фактично три різних століття. Перша - хронологічно відносить читача до Карпат середини 19 століття. Вона пов’язана з трьома хлопцями з австрійського війська, які так сильно жадають повернутись до рідного села, що тікають зі служби.

Друга сюжетна лінія переносить у Київ 1918 року. Тут автор висвітлює революцію, боротьбу різних партій та щоденну зміну влади. На тлі цих подій молодий лікар, представник вищого класу, з охопленої війною, хворобами та станом непевності столиці має змогу втекти до Парижу. Однак закохується у молоду анархістку і змушений рухатись за нею. Саме у цій частині автор змальовує місто Дніпро.

“Презентація моєї першої книжки була у Дніпрі і мене дуже здивувало це місто. Це був новий досвід як для письменника, адже до недавнього часу автори їздили лише по заходу Україні. І питання були переважно однакові. Тут мені ставили зовсім інші питання, які деколи виводили із зони комфорту. Це дало думку про те, що тут дуже багато всього нового і того, про що українські письменники, і я в тому числі, не знали”, - прокоментував Мирослав Лаюк. 

Рух молодого лікаря - це рух у степи України, до Гуляй-Поля через Дніпро, яке з’явиться так само і в третій сюжетній лінії - сучасній. Це історія про молоду художницю, яка через конфлікти зі своєю країною і матір’ю погоджується виїхати до Франції, де стане відомою.  У якийсь момент вона повертається в Україну і подорожує місцями, що пов’язані з її родиною. 

“Поєднуються історії у той спосіб, що герої Києва 20-х років - це пращури героїні. І вона  мусить розплутати не лише свою історію, а й здійснити подорож у минуле і зшити історію не лише своєї родини, а й цілої країни”, - додав автор роману “Світ не створений”.

Раніше повідомлялося, що у Дніпрі український письменник та мандрівник Макс Кідрук презентував свій новий роман "Де немає Бога".

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...