App Store Google Play

Дніпрян запрошують на презентацію фільму про українців, які пережили полон за свої переконання

22.11.2018 16:40
Дніпрян запрошують на презентацію фільму про українців, які пережили полон за свої переконання

Починаючи від 2014 року кілька сотень українців потрапили у полон до стін Луганської обласної державної адміністрації. Частина з них - громадські діячі, блогери, журналісти, свідомі громадяни, яких катували за їхні переконання. Частина - ціла когорта молоді, які зривали ворожі прапори та трощили сепаратистську символіку. Ще частина - зниклі безвісти бійці та звичайні місцеві мешканці, яких утримували, посилаючись на абсурдні звинувачення. Історії українців, яких були незаконно ув’язнені на сході країни, стали основою для короткометражного документального фільму “Крихка свобода”, який сьогодні, 22 листопада, презентують у Дніпропетровській ОДА, передає Дніпроград. 

За словами режисера фільму Костянтина Кляцкіна, зараз тема полонених досить табуйована. 

“Я не бачив серйозних досліджень або фільмів, які підіймали б цю тему. Тому ми зробили кіно про людей, які у критичний момент, коли на їхніх очах відбувалась окупація їхнього ж регіону, зробили вибір і за це пройшли серйозні випробування. Вони назавжди залишаться із відчуттям полону всередині. Для нас було важливо, аби вони могли поділитися переживаннями і своєю історією із глядачем”,- додав Костянтин Кляцкін. 

Також він зазначив, що полонені - не публічні люди. І навіть на звичайне спілкування домовитись дуже важко. Взяти участь у фільмі зголосились п’ять постраждалих із 18, яких вдалось відшукати. 

Фільм створили спільно зі Східноукраїнським центром громадських ініціатив. Разом з іншими громадськими організаціями центр займається тим, що документує злочини та правопорушення, які сталися у ході збройного конфлікту. Його основна локація - Луганська обласна державна адміністрація. У стрічці відтворили, у який спосіб адміністративна будівля перетворилась на катівню. 

“У фільмі можна побачити, як на третьому поверсі сидить керівник псевдо-республіки, а у підвалі цього ж приміщення вбивають, катують, піддають насильству людей. Перед нашим суспільством стоїть важливе питання про те, що відбуватиметься на звільнених територіях після того, як ми відновимо державний кордон, а також, як нам жити з людьми, які брали участь у цих процесах не лише як бійці та постраждалі, а й як колаборанти, що встали на сторону ворога”, - зазначив правозахисник, консультант фільму Володимир Щербаченко. 

Презентація фільму у Дніпрі відбудеться у тисячній залі обласної державної адміністрації. За словами режисера, важливим було передати контраст між нею та Луганською адміністративною будівлею. 

“Важливо, що ми показуємо це у ДніпроОДА, адже це якби тут не зупинилось, буквально за один день все могло бути зовсім по-іншому. І в тій їдальні, у якій ми сьогодні обідали, могли вбивати людей”, - додав Костянтин Кляцкін.  

Правозахисник Володимир Щербаченко також висловив подяку мешканця Дніпропетровської області. 

“Проходячи біля адміністрації, бачиш, як вшановують бійців, які віддали життя за незалежність і цілісність нашої країни. Навіть у столиці немає такого пам’ятника. Я думаю, що в цьому плані є на що рівнятись на людей, які тут проживають”, - прокоментував Володимир Щербаченко.

Нині фільм “Крихка свобода” субтитрували і дублювали англійською для того, щоб показати його там, де про тему полонених майже не говорять. 

Початок о 19:00. Вхід вільний.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...