App Store Google Play

Понад 50 ресурсних кімнат для особливих дітей відкрили у школах Дніпропетровщини

21.11.2018 14:40
Понад 50 ресурсних кімнат для особливих дітей відкрили у школах Дніпропетровщини

За останні два роки Дніпропетровська облдержадміністрація створила ресурсні кімнати для особливих дітей у 51-й школі області. У них хлопчики та дівчатка відпочивають від уроків, а ще опановують нові навички, зокрема побутові. Про це розповів голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

«Доступна освіта – для всіх. Це завдання Президента України Петра Порошенка. Створюємо комфортні умови для дітей області. Реконструюємо школи, за які ніхто не брався десятки років. А ще – відкриваємо ресурсні кімнати. В них особливі діти вчаться спілкуватися, опановувати навички, які потрібні для повсякденного життя. За останніх два роки відкрили понад 50 таких кабінетів», – сказав голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

Вона – учениця дніпровської школи №10

У 2017-му Дніпропетровська облдержадміністрація облаштувала 18 ресурсних кімнат, а цьогоріч – ще 33. Одна з них – у дніпровській школі №10. Тут 467 учнів, 11 з них – особливі.

«Батьки особливих дітей інколи занадто їх опікають, ізолюють від суспільства. Проте їм потрібно розвиватися. У ресурсній кімнаті вчимо хлопчиків та дівчаток комунікувати. Вони разом гріють чайник, розмовляють. Далі запрошуємо у гості їхніх однокласників. Вже маємо гарну традицію – разом відзначати дні народження, – розповіла дефектолог закладу Ганна Андрєєва. – Батьки потім дивуються, що їхні діти роблять такі кроки – краще розмовляють, перестають боятися оточуючих, самостійно себе обслуговують».

Її однокласник Павло – грає разом із неї

У ресурсній кімнаті – зручні столики з кріслами, ноутбуки, великий телевізор. Безліч м’яких лав та пуфиків. Є тут і власна невеличка кухня. З мікрохвильовкою, електроплиткою із безпечним покриттям, кухонними меблями, рукомийником, електрочайником та посудом. У формі гри дітей вчать купувати необхідні речі у магазині, накривати на стіл.

Разом із ресурсною кімнатою у дніпровській школі №10 відкрили і медіатеку. Тут можна повчити уроки, перепочити, почитати.

… перепочити,

«Дуже задоволені, що в нас є такі кімнати. Батьки також радіють. Бо діти тут відпочивають, навчаються. Ми не обмежуємо наших вихованців у відвідуванні цих кабінетів. Вони відкриті для всіх», – наголосила директор закладу Валентина Івлєва.

Відкриття ресурсних кімнат і медіатек для особливих дітей стало можливим завдяки соціальній програмі Марини Порошенко «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації».

Раніше повідомлялося, що вже понад 800 особливих дітей навчаються в школах Січеславщини.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...