App Store Google Play

Понад 50 ресурсних кімнат для особливих дітей відкрили у школах Дніпропетровщини

21.11.2018 14:40
Понад 50 ресурсних кімнат для особливих дітей відкрили у школах Дніпропетровщини

За останні два роки Дніпропетровська облдержадміністрація створила ресурсні кімнати для особливих дітей у 51-й школі області. У них хлопчики та дівчатка відпочивають від уроків, а ще опановують нові навички, зокрема побутові. Про це розповів голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

«Доступна освіта – для всіх. Це завдання Президента України Петра Порошенка. Створюємо комфортні умови для дітей області. Реконструюємо школи, за які ніхто не брався десятки років. А ще – відкриваємо ресурсні кімнати. В них особливі діти вчаться спілкуватися, опановувати навички, які потрібні для повсякденного життя. За останніх два роки відкрили понад 50 таких кабінетів», – сказав голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

Вона – учениця дніпровської школи №10

У 2017-му Дніпропетровська облдержадміністрація облаштувала 18 ресурсних кімнат, а цьогоріч – ще 33. Одна з них – у дніпровській школі №10. Тут 467 учнів, 11 з них – особливі.

«Батьки особливих дітей інколи занадто їх опікають, ізолюють від суспільства. Проте їм потрібно розвиватися. У ресурсній кімнаті вчимо хлопчиків та дівчаток комунікувати. Вони разом гріють чайник, розмовляють. Далі запрошуємо у гості їхніх однокласників. Вже маємо гарну традицію – разом відзначати дні народження, – розповіла дефектолог закладу Ганна Андрєєва. – Батьки потім дивуються, що їхні діти роблять такі кроки – краще розмовляють, перестають боятися оточуючих, самостійно себе обслуговують».

Її однокласник Павло – грає разом із неї

У ресурсній кімнаті – зручні столики з кріслами, ноутбуки, великий телевізор. Безліч м’яких лав та пуфиків. Є тут і власна невеличка кухня. З мікрохвильовкою, електроплиткою із безпечним покриттям, кухонними меблями, рукомийником, електрочайником та посудом. У формі гри дітей вчать купувати необхідні речі у магазині, накривати на стіл.

Разом із ресурсною кімнатою у дніпровській школі №10 відкрили і медіатеку. Тут можна повчити уроки, перепочити, почитати.

… перепочити,

«Дуже задоволені, що в нас є такі кімнати. Батьки також радіють. Бо діти тут відпочивають, навчаються. Ми не обмежуємо наших вихованців у відвідуванні цих кабінетів. Вони відкриті для всіх», – наголосила директор закладу Валентина Івлєва.

Відкриття ресурсних кімнат і медіатек для особливих дітей стало можливим завдяки соціальній програмі Марини Порошенко «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації».

Раніше повідомлялося, що вже понад 800 особливих дітей навчаються в школах Січеславщини.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Перша стадія «Заперечення».Людина, яка все життя прожила в парадигмі радянської «Дніпропетровщини» природно відмовляється сприймати будь-які зміни в назві області. На цій стаді...
Хочу дати кілька ненав'язливих порад водіям, які десь щось почули про дію знаку "зелена стрілка" (мал.1) на регульованих перехрестях, але до кінця в темі не розібралися.Перед тим як під'їхати до автів...
Юрій Фоменко

Починати треба з себе

Що ми хочемо:- коли люди з українськими прізвищами переконують що їм усе українське - чуждо. (((- коли журналіст просить по буквам продиктувати ім'я Андрея Шептицького. (((- коли шанувальники СРСР про...
Так вишукано піарити свого опонента, як це робить Порошенко, ще не вдавалося нікому)Не знаю, чи стане він Президентом, а от номінантом на яку-небудь премію з цього приводу Петро Олексійович вже удосто...