App Store Google Play

Громада Дніпра відзначила п'яту річницю Дня Гідності та Свободи

21.11.2018 11:20
Громада Дніпра відзначила п'яту річницю Дня Гідності та Свободи

Сьогодні, 21 листопада, громада Дніпра відзначила п'яту річницю Дня Гідності та Свободи. Під час офіційної церемонії представники громадських організацій, активісти Дніпровського Майдану, а також представники міської та обласної влади поклали квіти на Алеї пам'яті біля ДніпроОДА. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця проведення.

З нагоди річниці Дня Гідності та Свободи у Дніпрі всі небайдужі дніпряни та представники місцевих владних структур хвилиною мовчання вшанували загиблих на Майдані.

В свою чергу, священники та капелани УПЦ КП провели панахиду, під час якої в скорботній молитві згадали полеглих.

«Я закликаю усіх до сердечної молитви, яку потребують герої, які відійшли в царство боже. Сергій Нігоян – один з найкращих дніпрян, який засвідчив свою любов до України. Ми пам’ятаємо слова Тараса Шевченка, якого він цитував на Майдані. Вічний покій всім, хто поклав своє життя за гідну та вільну країну», - промовив керуючий Дніпровської єпархії єпископ Симеон.

Офіційна церемонія завершилась покладанням квітів до стели, присвяченої Сергію Нігояну та до поклінного хреста.

«Церемонія вшанування полеглих героїв обов’язково має проводитися у місті, однак поряд з цим на увагу заслуговують дніпровські лідери революції. Загалом їх внесок залишається непомітним, можливо з часом суспільство та влада до цього прийде. Також потрібно працювати з населенням, щоб воно розуміло, чому такі події відбувалися та чому їх не можна забувати. Наразі триває перехідний період і врешті-решт українці зрозуміють, що вони є окремою нацією, яка повинна творити своє життя таким, яким вони його бажають бачити», - акцентував голова ГО "Товариство політичних в'язнів та репресованих" Іван Дремлюга.

До Дня Гідності та Свободи голова ДніпроОДА Валентин Резніченко звернувся до мешканців області. Він зазначив, що під час Революції Гідності співвітчизники проявили справжні патріотизм та мужність.

«Це свято ми відзначаємо 21 листопада – у день початку двох революцій, що відкрили нову сторінку в історії України і наблизили її до європейських цінностей. Саме у героїчні дні листопада 2013 Україна обрала твердий курс до демократичних ідеалів, а українці довели, що ми єдина нація. За власний свідомий вибір заплатили дорогу ціну. Подвиг наших співвітчизників, які віддали життя заради свободи і незалежності України, назавжди залишиться у серцях мільйонів», - сказав Валентин Резніченко.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...