App Store Google Play

Чому у Дніпрі блокують розслідування нападів на активістів

21.11.2018 08:00
Чому у Дніпрі блокують розслідування нападів на активістів

Дніпровські активісти заявили про те, що розслідування щодо скоєних на них нападів досі не розкриті. Більше того - слідчі дії постійно блокують, а самих активістів залякують. Про це громадські діячі повідомили 20 листопада під час прес-конференції в ІА “Інформатор”, передає Дніпроград.

Серед потерпілих - адвокат Андрій Верба. Із 2016 року він представляє інтереси людини, на яку у вересні 2015 року здійснили напад. За словами адвоката, через розслідування ним цієї справи, його почали переслідувати спортсмени, при цьому погрожували вбивством і “передавали привіт від Зураба Лекішвілі”. Як зазначає Андрій Верба, саме у цій людині правоохоронці вбачають одного зі співорганізаторів злочину, який розслідує адвокат.

“Після цього мене протягом певного часу переслідували на автівках із харківською та запорізькою реєстрацією. У слідчому суді за даним фактом відкрили кримінальне провадження, утім, далі не розслідували. Через декілька місяців на мене знову скоїли напад, вже у під’їзді мого будинку. Знов передавали привіт від замовників - Лекішвілі та Лисиченка. Останній писав мені наступного дня на Facebook і зазначав, що найближчим часом ще раз зі мною зв’яжеться”, - додав потерпілий Андрій Верба. 

За повідомленням потерпілого, розслідуванням правопорушення займається слідчий Оксана Сисоєва, яка постійно блокує слідчі дії.

“Її версія полягає у тому, що напади, скоєні на мене, не пов’язані зі професійною діяльністю. Вона зазначає, що це нібито зробив недоброзичливець, прихильник моєї дружини і так далі”, - прокоментував Андрій Верба.  

Також він зауважив, що на місці злочину, скоєного на нього у під’їзді, інший слідчий вилучив зразки крові злочинця, які на сьогодні кудись зникли. Крім того, адвокат повідомив номери транспорту, на якому його переслідували. Їхніх власників встановили, але далі справу нікуди не передали. 

“Крім того, вчора у мене була зустріч із начальником міського відділу поліції і начальником слідства, на якому я дізнався, що нібито відмовився від проведення додаткової медекспертизи. Хоча на ній я категорично наполягав і подавав письмові клопотання у поліцію”, - зазначив потерпілий Андрій Верба. 

Окрім потерпілого адвоката про напад і блокування розслідування повідомив активіст Геннадій Кириченко. Наприкінці минулого року біля його будівлі почали будувати парковку. За роз’ясненням щодо її законності активіст звернувся до міської ради. 

“Я зрозумів, що насправді більшу частину території віддали нібито для будівництва стадіону, на який жодних дозвільних документів тоді не було”, - зазначив Геннадій Кириченко. 

Разом із сусідами він написав скарги до мерії і зібрав майже 400 підписів невдоволених мешканців. У результаті цього договір із оператором парковки розірвали. А через тиждень активісту підпалили автівку. 

“Цей випадок я пов’язую із моєю діяльністю. Адже після моєї активної позиції щодо заборони парковки, біля мого під’їзду чатували двоє молодиків, які також крутилися біля моєї машини”, - прокоментував Геннадій Кириченко. 

Щодо підпалу машини відкрили кримінальну справу, але окрім декількох допитів нічого не зробили. Два тижні тому активіст почув від прокурора, що через конфлікт інтересів справу передадуть в інший відділ поліції. Утім, нині її знов повернули до Шевченківського відділу.

Крім вищезазначених злочинів, напад скоїли на ще одного мешканця області Всеволода Новохатька. На зустріч зі слідчим він прийшов із записом з камери відеоспостереження, інформацією щодо номерів автівки, на якій його чатували та відеофіксацією облич злочинців. За його словами, всю інформацію разом із клопотанням передали у слідство.

“Практично нічого з клопотань не прийняли. Єдине, що зробив слідчий - за наданою інформацією вони знайшли водія машини і допросили його”, - зазначив Всеволод Новохатько.

Розслідування триває вже півроку.

Раніше повідомлялося, що з початку 2017 року на громадських діячів по всій Україні було скоєно 55 нападів. Усі вони залишилися не розкритими, їхніх замовників - не названо, а самі розслідування тривають мляво або не відбуваються взагалі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...