App Store Google Play

«Заморожені» виплати: правозахисна група «СІЧ» допоможе переселенцю повернути свою законну пенсію

20.11.2018 15:00
«Заморожені» виплати: правозахисна група «СІЧ» допоможе переселенцю повернути свою законну пенсію

Протягом чотирьох місяців у Пенсійному фонді Дніпра відмовляються сплачувати пенсію для переселенця - шахтаря з Донецька. За цей час борг виріс до 37 тисяч гривень. Юристи ГО «Правозахисна група «СІЧ» звертатимуться до суду та зобов’яжуть Пенсійний фонд виплатити чоловіку усю затриману пенсію. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на офіційний сайт ГО «ПГ «СІЧ».

Як зазначається, Олександр Новосельцев з дружиною були змушені покинути Донецьк наприкінці 2016-го. Чоловік працював на шахті електрослюсарем та не приховували проукраїнської позиції, тож на нього доніс безпосередній начальник. Олександра арештували просто на робочому місці та кинули у донецькі підвали.

Крім того, шахтарю оголосили, що він – ворожий корегувальник. Коли бойовики зрозуміли, що на корегувальника 58-річний чоловік з поганим зором явно не тягне, його призначили – «диверсантом». 

Завдяки дружині чоловіка, яка звернулась до правозахисників та юристів,  через два дні Олександра Новосельцева у важкому фізичному стані відпустили. Подружжя переїхало спершу до сина у Покровськ, а потім – у Дніпро. 

Тут Олександр звернувся до Пенсійного фонду, щоб отримувати пенсію за місцем фактичного проживання.

Правозахисники пояснюють, що ця процедура є простою: його пенсійну справу мусили передати з Покровська у Дніпро і продовжувати виплати у звичному режимі. Однак Чечелівське відділення ПФ не відправило вчасно запит, бо у них, як пояснили згодом, «не було марок».

«Невиплата пенсії у даному випадку є незаконною. Чечелівське відділення Пенсійного фонду вчасно не відправило запит про передачу пенсійної справи з Покровська до Дніпра, хоча мусило зробити це на другий день після заяви. В результаті виник величезний борг – з 1 березня по 30 червня 2018-го. Фактично ці гроші «заморожені». Ми отримали відповідь від Пенсійного фонду, що пенсія нарахована, але буде виплачена лише тоді, коли Кабмін затвердить окремий порядок виплат», - прокоментувала юристка Громадської приймальні УГСПЛ у Дніпрі Марина Кіптіла.

Вона зазначила, що по-перше, Кабмін не наділений правом вирішувати такі питання, а по-друге, закони України не передбачають підстав для затримки пенсій за минулий період. Тож правозахисники допоможуть переселенцю отримати його законну пенсію.

Раніше повідомлялося, що завдяки ГО «Правозахисна група «СІЧ» переселенці з окупованих міст отримали право на соціальну допомогу.

Також нагадаємо, що правозахисна група "СІЧ" продовжує надавати безоплатні юридичні консультації для громадян, які постраждали внаслідок бойових дій та були вимушені залишити своє житло та переїхати до інших міст України.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Мабуть це банальні, очевидні слова, але... Сьогодні на Краснопільському кладовищі вже вдруге за тиждень провожали в останню путь воїна, який пав на російсько-українській війні. Цього разу наш сві...
Ахметов, схоже, почав мститися дніпрянам за те, що вони насмілилася відстояти своє право більше його не кредитувати!Гадаю, всі зрозуміли про що йдеться…Декілька років поспіль цей представник ук...
Дарина ТВЕРДОХЛІБ

Не водіть дітей до цирку

На арені дресирувальник у гарному вбранні, яскраве світло софітів, голосна музика. А в кутку - наляканий лев, якому наживо вирвали кігті та спиляли ікла. Білосніжні голуби злітають&nbsp...
Дарина ТВЕРДОХЛІБ

І знову про мову

Українці без російської мови - третій сорт. Володіти лише українською, і не знати жодної іншої мови, бути німим. Єдина перспектива українців в такому випадку - бути прибиральниками, доглядальника...