App Store Google Play

«Заморожені» виплати: правозахисна група «СІЧ» допоможе переселенцю повернути свою законну пенсію

20.11.2018 15:00
«Заморожені» виплати: правозахисна група «СІЧ» допоможе переселенцю повернути свою законну пенсію

Протягом чотирьох місяців у Пенсійному фонді Дніпра відмовляються сплачувати пенсію для переселенця - шахтаря з Донецька. За цей час борг виріс до 37 тисяч гривень. Юристи ГО «Правозахисна група «СІЧ» звертатимуться до суду та зобов’яжуть Пенсійний фонд виплатити чоловіку усю затриману пенсію. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на офіційний сайт ГО «ПГ «СІЧ».

Як зазначається, Олександр Новосельцев з дружиною були змушені покинути Донецьк наприкінці 2016-го. Чоловік працював на шахті електрослюсарем та не приховували проукраїнської позиції, тож на нього доніс безпосередній начальник. Олександра арештували просто на робочому місці та кинули у донецькі підвали.

Крім того, шахтарю оголосили, що він – ворожий корегувальник. Коли бойовики зрозуміли, що на корегувальника 58-річний чоловік з поганим зором явно не тягне, його призначили – «диверсантом». 

Завдяки дружині чоловіка, яка звернулась до правозахисників та юристів,  через два дні Олександра Новосельцева у важкому фізичному стані відпустили. Подружжя переїхало спершу до сина у Покровськ, а потім – у Дніпро. 

Тут Олександр звернувся до Пенсійного фонду, щоб отримувати пенсію за місцем фактичного проживання.

Правозахисники пояснюють, що ця процедура є простою: його пенсійну справу мусили передати з Покровська у Дніпро і продовжувати виплати у звичному режимі. Однак Чечелівське відділення ПФ не відправило вчасно запит, бо у них, як пояснили згодом, «не було марок».

«Невиплата пенсії у даному випадку є незаконною. Чечелівське відділення Пенсійного фонду вчасно не відправило запит про передачу пенсійної справи з Покровська до Дніпра, хоча мусило зробити це на другий день після заяви. В результаті виник величезний борг – з 1 березня по 30 червня 2018-го. Фактично ці гроші «заморожені». Ми отримали відповідь від Пенсійного фонду, що пенсія нарахована, але буде виплачена лише тоді, коли Кабмін затвердить окремий порядок виплат», - прокоментувала юристка Громадської приймальні УГСПЛ у Дніпрі Марина Кіптіла.

Вона зазначила, що по-перше, Кабмін не наділений правом вирішувати такі питання, а по-друге, закони України не передбачають підстав для затримки пенсій за минулий період. Тож правозахисники допоможуть переселенцю отримати його законну пенсію.

Раніше повідомлялося, що завдяки ГО «Правозахисна група «СІЧ» переселенці з окупованих міст отримали право на соціальну допомогу.

Також нагадаємо, що правозахисна група "СІЧ" продовжує надавати безоплатні юридичні консультації для громадян, які постраждали внаслідок бойових дій та були вимушені залишити своє житло та переїхати до інших міст України.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...