App Store Google Play

За 8 років кількість українців, які вважають Голодомор геноцидом, зросла на третину

20.11.2018 16:20
За 8 років кількість українців, які вважають Голодомор геноцидом, зросла на третину

Соціологічна група "Рейтинг" провела опитування серед населення України, віком від 18 років стосовно їхнього ставлення до Голодомору 1932-1933 років. Усього в опитуванні взяло участь дві тисячі респондентів, передає Дніпроград.

За результатами, 79% громадян вважають Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Твердження поділяє абсолютна більшість жителів Заходу та Центру країни (92% і 83% відповідно),  також відносна більшість Півдня та Сходу (69% і 67%). Загалом із 2010 року відсоток тих, хто визнає Голодомор геноцидом збільшився на третину.

Найбільше українці вважають винним в організації Голодомору особисто Сталіна – кількість таких респондентів за результатами опитування склала 47% (у 2008 році їх було 42%), а також центральне керівництво СРСР загалом – 39% респондентів (у 2008 – 38%). 28% респондентів (у 2008 році – 23%) покладають вину за геноцид на каральнi органи НКВС та ГПУ, ще 23% (у 2008 – 17%) – на вище керівництво Радянської України. Таким чином, відсоток систематично збільшується.

Про особисту провину Сталіна в організації Голодомору в Україні частіше зазначали мешканці західних та центральних областей.

Зазначимо, що попри усвідомлення українцями усієї суті цієї жахливої трагедії, на 28-ому році Незалежності України, Дніпропетровські та Кіровоградські регіони, одні з найбільш постраждалих під час геноциду, досі носять у своїй назві ім'я організаторів Голодомору – Петровського та Кірова. Із цього приводу сьогодні під Верховною Радою активісти годують депутатів меню часів Голодомору. В рамках акції «Геть організаторів голодомору з карти України» громадськість вимагає прибрати ім'я організатора Голодомору з назви Дніпропетровської області та проголосувати за законопроекти щодо закінчення декомунізації.

Раніше повідомлялося, що Міністр культури України підтримав Євген Нищук перейменування Дніпропетровської області на Січеславську.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...