App Store Google Play

Як розпізнати та впоратися з професійним вигоранням: поради експертів

20.11.2018 15:20
Як розпізнати та впоратися з професійним вигоранням: поради експертів

В Україні проблема професійного вигорання є помітною, цей синдром зустрічається серед працівників практично сфер. До найбільшої групи ризику входять лікарі, вчителі та загалом державні службовці. Про те, як дніпрянам впоратися з професійним вигоранням на роботі і вчасно його розпізнати розповіли експерти, передає Дніпроград.

«Професійне вигорання у пацієнтів діагностується не часто, тому важливо його розпізнавати. Справа в тому, що симптоми протікають в латентній формі. Серед них виокремлюють декілька видів, а саме: фізична поведінка, соціально-поведінкові та психо-емоційні симптоми. Вони можуть проявлятися не одночасно, але наявність деяких факторів має занепокоїти та вимагає звернення до лікаря», - пояснила сімейний лікар Олександра Волосяна.

З її слів, до фізичних проявів синдрому професійного вигорання належить: постійна втома, безсоння, зниження імунітету, зміна апетиту та ваги, часті головні болі та запаморочення.

Соціально-поведінкові признаки включають: намагання особи відокремитись від оточуючих, обвинувачення суспільства у власних негараздах, уникнення відповідальності, злоба.

До психо-емоційних факторів лікарі відносять: байдужість до всього оточуючого, сумніви у власних силах, втрата професійної мотивації.

Психолог-психотерапевт Світлана Циганкова розповіла про рівні даного синдрому. Ознаками першого рівня професійного вигорання є постійний стан роздратованості. Якщо людина працює з клієнтами, то часто вона гнівається на них. Також роздратованість може проявлятися по відношенню до колективу.

На другій позиції знаходиться ставлення до власної діяльності, тобто подобається власна робота чи ні. На третьому рівні ставлення працівника до своєї посади і на останньому – причина тої чи іншої діяльності (навіщо потрібна моя робота?).

«Для профілактики професійного вигорання потрібно мати джерела задоволення, утверджувати цінності, які важливі для вас, вносити творчість в робочий процес», - рекомендує Світлана Циганкова.

Нагадаємо, що за минулорічними даними, 64% громадян України перебувають у стані емоційного вигорання – стані виснаження на тлі хронічного стресу, який призводить не тільки до «блокади» всіх сил людини, але й до втрати відчуття радості від життя.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...