App Store Google Play

У Дніпрі запропонували альтернативний метод розрахунку туристичного потоку області

20.11.2018 14:30
У Дніпрі запропонували альтернативний метод розрахунку туристичного потоку області

Сьогодні, 20 листопада, у Дніпрі презентували дані туристичного потоку регіону за альтернативним методом розрахунку. За ним, за вісім місяців 2017 року Дніпро відвідало понад 45 тисяч іноземних туристів. Натомість за офіційним методом розрахунків, кількість іноземних відвідувачів Дніпра склала лише одну особу. Про це повідомляє Дніпроград зі слів начальниці відділу туризму та промоції Агентства розвитку Дніпра Анни Колєди.

Офіційний метод розрахунку туристичного потоку регіону являє собою дані, які надаються Державною службою статистики України. До них входять звіти готелів, туристичних агентств і туроператорів, а також інформація від митниці.  

За офіційним методом, у 2016-2017 роках у готелях Дніпропетровської області розміщувались майже 170 тисяч українців та 18 тисяч іноземців (10% від загальної кількості). Натомість туроператори та турагенства показували змішані й нестабільні потоки. Так, екскурсантів у 2016 році було всього п’ять тисяч, а до цього у 2014 році - лише 500 осіб. Іноземних туристів, за їхніми даними, за 2015-2016 роки в області не було зовсім, у 2017 - їхня кількість зросла до однієї особи. 

“Спостерігаючі такі дані, ми зрозуміли, що нам вкрай необхідні альтернативні методи розрахунку кількості туристів. Таким чином, ми почали співпрацю із компанією Київстар. Вони надали нам окремі дані користувачів, які мандрували Україною і заїхали до Дніпра”, - зазначила начальниця відділу туризму та промоції Агентства розвитку Дніпра Анна Колєда.

Для альтернативного розрахуку використали дані SIM-карток мережі Київстар, зареєстрованих поза Дніпропетровською областю, осіб, які приїжджали у Дніпро і знаходились тут до 10 діб. Саме така протяжність відвідування міста підпадає під визначення класичного туриста. За альтернативним розрахунком, загалом у 2016 році Дніпро відвідало майже 2,5 мільйони осіб.

Крім того, для нового розрахунку використали дані роумінгу. За цією інформацією, на відміну від нульового показника за офіційним методом, у 2016 році до регіону завітало більше 38 тисяч іноземців. Із травня по грудень 2017 року - понад 45 тисяч іноземних туристів.

За допомогою даних також визначили сезонність туристичного потоку (найбільше відвідувачів Дніпро мало у весінньо-літній період) та розрахували, з яких міст туристів було найбільше.

“З українського ринку лідерами стали Запорізька, Київська, Харківська, Донецька, Полтавська та Львівська області. Зі світового виділили топ-4 країни, серед яких - Росія, Америка, Німеччина та Ізраїль”, - прокоментувала начальниця відділу туризму та промоції Агентства розвитку Дніпра Анна Колєда.

Раніше повідомлялося, що експерти вважають Дніпро - унікальним космічним містом у Європі, що має нерозкритий туристичний потенціал.

Теги: туризм, АРД

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Регулярно чую від мешканців нашого міста, що тут немає роботи. При цьому, від керівництва міської ради (та їхніх партнерів) постійно лунають скарги на те, що в місті нікому працювати — кляті лях...
Не можу спокійно заснути. З голови не йде розмова з таксистом...Йому безперестанно телефонує жіночка, яка волає в слухавку. Він пояснює: "Я с клиентом"... На третій дзвінок відповідь: "Дура, я зарабат...
Ярема ГАЛАЙДА

Легенда про павучка

Її пов‘язують з Робертом І Брюсом, королем Шотландії 1306 - 1329.І вона має два варіанти. Хоча суть в неї одна.Згідно з одним з варіантів, після ніщивної поразки при Дарлі у 1306 році Брюс відст...
Уже 2 роки спілкуюсь із молодими людьми (університет-постуніверситет). Багато з них готові піти в село вчителем аби уникнути армії. Точніше строкової служби.Абсолютно розумію чому це відбувається. Уяв...