App Store Google Play

У Дніпрі з домашнім насиллям боротиметься окремий поліцейський підрозділ

20.11.2018 13:15
У Дніпрі з домашнім насиллям боротиметься окремий поліцейський підрозділ

У поточному році на Дніпропетровщині зареєстрували понад вісім тисяч звернень за фактом вчинення домашнього насильства - це більше, ніж торік. Серед кривдників чоловічої статі - 7100 осіб, жінок - майже тисяча.

Дітей, які зазнали домашнього насильства, понад 100 осіб. На обліку перебуває більше шести тисяч кривдників, з них - 700 жінок і 5,5 тисяч чоловіків. Про це повідомляє Дніпроград зі слів заступника начальника управління превентивної діяльності поліції у Дніпропетровській області Сергія Мороза. 

За його словами, дана статистика пов’язана не зі зростанням кількості подібних вчинків, а з більшою розкутістю та відвертістю людей стосовно звернень до правоохоронців, адже зараз поліцейські мають майже всі важелі впливу на кривдників.

Законом про протидію домашньому насильству передбачені штрафи від 170 до 680 гривень, громадські роботи та адміністративні арешти до 15 діб. Також з’явився новий механізм впливу - термінові заборонні приписи.

“Приїхавши на виклик, поліцейські вивчають ризики, можливість повторного вчинення насильства, заповнюють відповідний бланк і виносять документ, за яким, “виганяють” кривдника зі своєї домівки на термін від 15 хвилин до 15 діб. У разі невиконання зоборонного припису, на особу складають адміністративний протокол”, - зазначив Сергій Мороз.

З 11 січня 2019 року за вчинення домашнього насильства передбачена кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі до двох років. Ще один механізм, який запроваджуватиметься із цього часу - звернення особи до суду, який впродовж трьох днів визначає, чи застосовувати обмежувальний припис. За ним - кривднику забороняється наближатись до місця проживання і роботи постраждалої особи, телефонувати їй, листуватися і загалом мати будь-який контакт. За все це передбачається кримінальна відповідальність.

Також у Дніпрі створюють окремий підрозділ з умовною назвою “Поліна”, у складі якого 18 поліцейських, які реагуватимуть на вчинення фактів домашнього насильства.

Правозахисники відзначають як плюси, так і мінуси діючого законодавства.  

“Наша країна декілька років тому підписала угоду про ратифікацію Стамбульської конвенції, однак досі її не ратифікувала. А вона дає додатковий захист постраждалим від домашнього гендерного насильсьства”, - прокоментувала засновниця організації «Gender Stream» Ольга Полякова.

Також вона повідомила, що у наступному році центральна влада зобов'язання місцеві органи влади створювати додаткові державні притулки для постраждалих від домашнього насильства.

Раніше повідомлялося, що дніпровський центр, який рятує жінок, потребує підтримки влади для подальшого функціонування.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...