App Store Google Play

У Дніпрі з домашнім насиллям боротиметься окремий поліцейський підрозділ

20.11.2018 13:15
У Дніпрі з домашнім насиллям боротиметься окремий поліцейський підрозділ

У поточному році на Дніпропетровщині зареєстрували понад вісім тисяч звернень за фактом вчинення домашнього насильства - це більше, ніж торік. Серед кривдників чоловічої статі - 7100 осіб, жінок - майже тисяча.

Дітей, які зазнали домашнього насильства, понад 100 осіб. На обліку перебуває більше шести тисяч кривдників, з них - 700 жінок і 5,5 тисяч чоловіків. Про це повідомляє Дніпроград зі слів заступника начальника управління превентивної діяльності поліції у Дніпропетровській області Сергія Мороза. 

За його словами, дана статистика пов’язана не зі зростанням кількості подібних вчинків, а з більшою розкутістю та відвертістю людей стосовно звернень до правоохоронців, адже зараз поліцейські мають майже всі важелі впливу на кривдників.

Законом про протидію домашньому насильству передбачені штрафи від 170 до 680 гривень, громадські роботи та адміністративні арешти до 15 діб. Також з’явився новий механізм впливу - термінові заборонні приписи.

“Приїхавши на виклик, поліцейські вивчають ризики, можливість повторного вчинення насильства, заповнюють відповідний бланк і виносять документ, за яким, “виганяють” кривдника зі своєї домівки на термін від 15 хвилин до 15 діб. У разі невиконання зоборонного припису, на особу складають адміністративний протокол”, - зазначив Сергій Мороз.

З 11 січня 2019 року за вчинення домашнього насильства передбачена кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі до двох років. Ще один механізм, який запроваджуватиметься із цього часу - звернення особи до суду, який впродовж трьох днів визначає, чи застосовувати обмежувальний припис. За ним - кривднику забороняється наближатись до місця проживання і роботи постраждалої особи, телефонувати їй, листуватися і загалом мати будь-який контакт. За все це передбачається кримінальна відповідальність.

Також у Дніпрі створюють окремий підрозділ з умовною назвою “Поліна”, у складі якого 18 поліцейських, які реагуватимуть на вчинення фактів домашнього насильства.

Правозахисники відзначають як плюси, так і мінуси діючого законодавства.  

“Наша країна декілька років тому підписала угоду про ратифікацію Стамбульської конвенції, однак досі її не ратифікувала. А вона дає додатковий захист постраждалим від домашнього гендерного насильсьства”, - прокоментувала засновниця організації «Gender Stream» Ольга Полякова.

Також вона повідомила, що у наступному році центральна влада зобов'язання місцеві органи влади створювати додаткові державні притулки для постраждалих від домашнього насильства.

Раніше повідомлялося, що дніпровський центр, який рятує жінок, потребує підтримки влади для подальшого функціонування.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ярема ГАЛАЙДА

Більше агресії!

Давно кажу: Біда українців - це, нав‘язана їм ззовні, оборонницька психологія. Ми типу такі миролюбні, такі добрі і тихі, що аж за край. І на чуже не зазіхаємо, і всіх ми поважаємо, і до всіх до...
Регулярно чую від мешканців нашого міста, що тут немає роботи. При цьому, від керівництва міської ради (та їхніх партнерів) постійно лунають скарги на те, що в місті нікому працювати — кляті лях...
Не можу спокійно заснути. З голови не йде розмова з таксистом...Йому безперестанно телефонує жіночка, яка волає в слухавку. Він пояснює: "Я с клиентом"... На третій дзвінок відповідь: "Дура, я зарабат...
Ярема ГАЛАЙДА

Легенда про павучка

Її пов‘язують з Робертом І Брюсом, королем Шотландії 1306 - 1329.І вона має два варіанти. Хоча суть в неї одна.Згідно з одним з варіантів, після ніщивної поразки при Дарлі у 1306 році Брюс відст...