App Store Google Play

Суспільство не має сприймати учасників війни як «ненормальних», - психолог

20.11.2018 16:00
Суспільство не має сприймати учасників війни як «ненормальних», - психолог

Одна із головних причин самогубств учасників війни – несприйняття їх суспільством, яке вважає військових «ненормальними». Про це сьогодні, 20 листопада, під час прес-конференції повідомила Тетяна Єромолаєва, керівник групи по роботі з військовими Дніпровської психологічної кризової служби, передає Дніпроград.

Як зазначає фахівець, учасників бойових дій можна розділити на дві «групи ризику»: тих, хто знаходиться на війні та тих, хто повернувся додому.

«Кожна з цих двох груп має свої негаразди, які можуть призвести до думок про самогубства. На війні військові стикаються з сімейними проблемами, зрадами, розлученнями, смертю близьких, вони бачать гибель своїх побратимів, місцевих мешканців та різноманітні страшні поранення. Вдома ж учасники бойових дій стикаються з несприйняттям їх суспільством, різкою зміною обстановки тощо», - зазначає Тетяна Єрмолаєва.

Якщо говорити про несприйняття військових суспільством, то цьому значною мірою сприяють безвідповідальні ЗМІ, які в погоні за рейтингами актуалізують свою увагу на злочинах, скоєних учасниками бойових дій.

«Якщо подивитися телевізор, можна побачити що чи не в кожній передачі йде висвітлення того як учасник бойових дій скоїв якийсь злочин. Втім, як свідчить статистика, доля таких інцидентів доволі мізерна. Таким чином ЗМІ формують у суспільстві думку, що військові це якісь «ненормальні» та конфліктні люди. Такого не має бути», - зауважує психолог.

Натомість, фахівець додає, що наразі існує велика проблема з попереднім виявленням психотравм бійців. На думку Тетяни Єрмолаєвої, наразі необхідно ввести обов’язкове проходження обстеження військових, коли ті повертаються з війни. Таким чином можна виявляти проблеми на початковій стадії та оперативно з ними боротися, попереджуючи суїциди.

Також аби попередити будь-яку спробу самогубства до роботи з бійцями мають підключатися їхні рідні та друзі, які в першу чергу формують коло спілкування та впливають на настрій військових.

Разом із цим, наразі в Україні на офіційному рівні гучно заявляють, що через самогубства гинуть сотні українських бійці. Проте, як виявляється, не існує жодного реєстру, в якому б була інформація про те, скільки учасників війни скоїло самогубств після повернення додому. Тому на даний момент ані офіційні особи, ані громадський сектор не може оперувати реальними цифрами щодо суїцидів бійців.

Нагадаємо, що нещодавно в дніпровському реабілітаційному центрі для військових провели майстер-клас з виготовлення карамелі.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...