App Store Google Play

Скандальні вибори директорки музею ім Яворницького будуть скасовані або оскаржені, - головний редактор "Музеїв України"

20.11.2018 09:00
Скандальні вибори директорки музею ім Яворницького будуть скасовані або оскаржені, - головний редактор "Музеїв України"

Редакція журналу "Музеї України" заявила про те, що включається у боротьбу за духовну спадщину українців у зв'язку із скандальним рішенням комісії Дніпропетровської обласної ради обрати на посаду директора історичного музею імені Дмитра Яворницького рестораторку Юлію Пісчанську. Відповідна заява опублікована на сайті журналу, передає Дніпроград.

"Рятуймо ДНІМ! Журнал “Музеї України”, спільно з сайтами медіа-групи УПК, продовжує відслідковувати трагікомічно-корупційну оборудку під назвою “вибори директора Дніпропетровського Національного історичного музею ім.Д.Яворницького”. Ми жорстко включаємося в боротьбу за духовну спадщину українців і повірте, переможемо. Може і не зразу… Досвід великий", - йдеться у заяві.

Також музейники зауважують, що в них є підозра, що з приходом “нового менеджменту” в Національний музей, що зберігає безцінні скарби козацької доби та символічні експонати української нації, будуть розграбовані, підмінені чи пошкоджені унікальні музейні фонди.

"Журналісти, спільно з кількома Народними депутатами України, готують звернення до РНБО і керівників СБУ. Зрозуміло, сподіваємося на увагу фіскальних органів до “неймовірних економічних” сімейних досягнень родини “нового дирехтора".  Звернення Президенту України і депутатам Дніпропетровської обласної ради вже направлено", - додає редакція журналу.

В "Музеях України" сподіваються на те, що обрана кандидатка днями напише заяву про відмову від посади директора ДНІМ.

У свою чергу, місцевий дослідник та громадський діяч Віктор Векленко на своїй сторінці у Facebook висловлює здвивуванн тим, що комісія не помітила явних помилок в документах Пісчанської.

"Обласна влада спробувала зробити процес прозорим, здійснивши он-лайн трансляцію, але не спромоглася перевірити документи однієї з претенденток, незважаючи на резонансні зауваження ЗМІ. Або не схотіла? Поіменного списку голосувань із зазначеними посадами не бачив. Звідси є два припущення. Або розпорядження "згори". Або дуже велика особиста зацікавленість", - пише він.

Таким чином, результат роботи конкурсної комісії викликав негативний резонанс у середовищі музейників. Наразі останнє слово залишається за депутатами обласної ради, які на сесії мають вирішити чи буде керувати національним музеєм Юлія Пісчанська.

Нагадаємо, що Юлія Пісчанська надала документи, в яких були зазначені неправдиві дані. Зокрема, в автобіографії Юлія Пісчанська вказала, що з 2011 року і по теперішній час працює продюсером в ТОВ «Горизонт-Фільм». Водночас, за даними відкритих реєстрів, ТОВ «Горизонт-Фільм» було зареєстроване в Ялті лише у 2012 році.

Окрім цього, під час голосування комісія  вказала на двері присутнім представникам ЗМІ та громадськості.

У свою чергу, заступник голови облради зауважив, що конкурс на посаду директора Історичного музею викриває масштабну проблему.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...