App Store Google Play

В міськраді скаржаться, що активісти не платять за публічну інформацію

19.11.2018 14:40
В міськраді скаржаться, що активісти не платять за публічну інформацію

В Департаменті забезпечення діяльності виконавчих органів Дніпровської міськради зазначили, що громадські активісти не оплачують друк документів, які запитують в ДМР. Про це сьогодні, 19 листопада, під час прес-конференції повідомила Ірина Янкіна, завідувач сектора доступу до публічної інформації, передає Дніпроград.

За словами чиновниці 36% запитів на отримання публічної інформації надходить від десяти запитувачів. Найбільше в міськраду зробив запитів громадянин із прізвищем Дзюба – на його рахунку 365 запитів. В лідерах також знаходиться «Громадський контроль», який протягом 2018 року надіслав 221 запит.

Щодо «Громадського контролю», то за інформацією Ірини Янкіною, активісти цієї організації запитали найбільше сторінок публічної інформації. Мова йде про 52229 сторінок різноманітних документів. Разом із цим, чиновниця заявила, що друк більшої частини документів активістами сплачений не був, тож працівники департаменту працювали «в пусту».

«В нашому місті оплата за друк одного аркушу формату А4 виставляється на рівні 47 копійок. Ця цифра найменша в Україні. Наприклад, у Харкові вартість одного аркушу становить 1 грн. 14 коп. Виконавчий орган спочатку готує алгоритм, готує відповідь на запит, підраховує остаточну кількість сторінок, віднімає десять безкоштовних згідно закону і виставляє рахунок. Але суб’єкт запиту може сплачувати, а може і не сплачувати. І тоді вся робота працівників міськради проводить марно. Ми не можемо давати оцінку запитувачам, але я наведу приклад  таких цифр: із 52259 сторінок відповідей, підготовлених на запит платформи «Громадський контроль»  51655 сторінок запитувач не отримав, рахунок не сплатив і проведену роботу можна викинути на смітник», - розповіла Ірина Янкіна.

Дніпроград зв’язався із представником «Громадського контролю» аби дізнатися про які запити йде мова і чи насправді активісти змушують чиновників працювати «в пусту». Як відповів Ілля Рибаков, влітку вони дійсно подали запит на отримання доступу до проектно-кошторисної документації по витратам депутатських коштів.

«Ми зробили запит щодо отримання всієї документації по розпорядженням міського голови про виділення на доручення виборців. Вони нам направили відповідь, що це займає більше 50 тисяч сторінок і вартість виготовлення копій складає 24 тисячі гривень. Розуміючи, що коштів на оплату в нас немає і робити це влітку сенсу немає, ми вирішили перенести це на кінець року і нещодавно направили до них відповідний запит. Те, що вони кажуть, що вони виконали, а ми не сплатили – це неправда, бо вони нам повідомляли, що спочатку ми маємо сплатити, а потім вони будуть все робити», - сказав Рибаков.

Окрім цього, він додав, що необхідну для них документацію представники «Громадського контролю» збираються фотографувати вручну безпосередньо в міськраді, тож кошти на виготовлення копій витрачати вже не потрібно.

Нагадаємо, що  «Громадський контроль» вже не перший рік судиться з Дніпроводоканалом аби отримати інформацію про заробітну платню співробітників комунального підприємства.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...