App Store Google Play

Що потрібно пам'ятати перед тим, як взяти кредит на новорічний подарунок - поради дніпровських фахівців

19.11.2018 18:30
Що потрібно пам'ятати перед тим, як взяти кредит на новорічний подарунок - поради дніпровських фахівців

Нині надавати кредити мають право не лише банки, а й фінансові компанії. Але після кредитування в таких організаціях у людей інколи виникають питання: що робити, коли кредит взяли на п’ять тисяч гривень, а повертати доводиться у десять разів більше. За словами, президента асоціації “Дніпровський банківський союз” Володимира Косюги, по-перше, не потрібно брати кредит, якщо не певні у джерелі його погашення, передає Дніпроград.

“Якщо Ви розумієте, що не маєте регулярного доходу, то брати кредит не варто, адже у 90% випадків це закінчується простроченням, а прострочення - у стягнення і високі процентні ставки”, - зазначив Володимир Косюга.

Фахівець також звернув увагу на те, що зараз кредити надаються під відносно невелику ставку, утім, з геометричним зростанням відсотків, комісійними та штрафними санкціями у випадку несвоєчасного повернення грошей.

Набуває популярності ще й так званий “грейс-період” - час безкоштовного користування грошима. Під час нього банк надає можливість використовувати картку протягом певного періоду часу і купляти товари в кредит. При цьому ні в чому не обмежує: споживач не сплачує відсотків і комісійних до кінця вказаного періоду. Однак при несвоєчасному погашенні відсотки начислять від дня взяття кредиту.

Важливо й уважно читати умови кредитування, особливо - те, що написане дрібним шрифтом. Окрім того, деякі банки використовують договір приєднання - так звану оферту, коли зазначають, що з умовами того чи того кредиту ознайомитись можна на сайті.

“Відсотків 95% на цьому і зупиняються - підписують договір, не читаючи. Тут рекомендую все ж таки взяти й ознайомитись. Там нерідко буває достатньо об`ємна інформація на 10-15 сторінок для того, щоб описати всі процедури, які можуть із Вами відбуватись у конкретний період часу”, - прокоментував президент асоціації “Дніпровський банківський союз” Володимир Косюга.

Також, за його словами, напередодні Нового року споживачі все частіше беруть подарунки у розстрочку.

"У цьому випадку треба дивитися, скільки той самий товар коштує в інших мережах. Тому що інколи торгівельні мережі від самого початку включають у ціну свого товару вартість цього кредиту і, грубо кажучи, коли Ви сплачуєте частинами, то купуєте річ разом із кредитними відсотками", - прокоментував фахівець.

Крім того, він додав, що будь-яке взяте у кредит майно, має бути застраховане. А ставки по страхуванню - не перевищувати трьох відсотків.

Раніше повідомлялося, як зросли ціни на Дніпропетровщині.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Мабуть це банальні, очевидні слова, але... Сьогодні на Краснопільському кладовищі вже вдруге за тиждень провожали в останню путь воїна, який пав на російсько-українській війні. Цього разу наш сві...
Ахметов, схоже, почав мститися дніпрянам за те, що вони насмілилася відстояти своє право більше його не кредитувати!Гадаю, всі зрозуміли про що йдеться…Декілька років поспіль цей представник ук...
Дарина ТВЕРДОХЛІБ

Не водіть дітей до цирку

На арені дресирувальник у гарному вбранні, яскраве світло софітів, голосна музика. А в кутку - наляканий лев, якому наживо вирвали кігті та спиляли ікла. Білосніжні голуби злітають&nbsp...
Дарина ТВЕРДОХЛІБ

І знову про мову

Українці без російської мови - третій сорт. Володіти лише українською, і не знати жодної іншої мови, бути німим. Єдина перспектива українців в такому випадку - бути прибиральниками, доглядальника...