App Store Google Play

Що потрібно пам'ятати перед тим, як взяти кредит на новорічний подарунок - поради дніпровських фахівців

19.11.2018 18:30
Що потрібно пам'ятати перед тим, як взяти кредит на новорічний подарунок - поради дніпровських фахівців

Нині надавати кредити мають право не лише банки, а й фінансові компанії. Але після кредитування в таких організаціях у людей інколи виникають питання: що робити, коли кредит взяли на п’ять тисяч гривень, а повертати доводиться у десять разів більше. За словами, президента асоціації “Дніпровський банківський союз” Володимира Косюги, по-перше, не потрібно брати кредит, якщо не певні у джерелі його погашення, передає Дніпроград.

“Якщо Ви розумієте, що не маєте регулярного доходу, то брати кредит не варто, адже у 90% випадків це закінчується простроченням, а прострочення - у стягнення і високі процентні ставки”, - зазначив Володимир Косюга.

Фахівець також звернув увагу на те, що зараз кредити надаються під відносно невелику ставку, утім, з геометричним зростанням відсотків, комісійними та штрафними санкціями у випадку несвоєчасного повернення грошей.

Набуває популярності ще й так званий “грейс-період” - час безкоштовного користування грошима. Під час нього банк надає можливість використовувати картку протягом певного періоду часу і купляти товари в кредит. При цьому ні в чому не обмежує: споживач не сплачує відсотків і комісійних до кінця вказаного періоду. Однак при несвоєчасному погашенні відсотки начислять від дня взяття кредиту.

Важливо й уважно читати умови кредитування, особливо - те, що написане дрібним шрифтом. Окрім того, деякі банки використовують договір приєднання - так звану оферту, коли зазначають, що з умовами того чи того кредиту ознайомитись можна на сайті.

“Відсотків 95% на цьому і зупиняються - підписують договір, не читаючи. Тут рекомендую все ж таки взяти й ознайомитись. Там нерідко буває достатньо об`ємна інформація на 10-15 сторінок для того, щоб описати всі процедури, які можуть із Вами відбуватись у конкретний період часу”, - прокоментував президент асоціації “Дніпровський банківський союз” Володимир Косюга.

Також, за його словами, напередодні Нового року споживачі все частіше беруть подарунки у розстрочку.

"У цьому випадку треба дивитися, скільки той самий товар коштує в інших мережах. Тому що інколи торгівельні мережі від самого початку включають у ціну свого товару вартість цього кредиту і, грубо кажучи, коли Ви сплачуєте частинами, то купуєте річ разом із кредитними відсотками", - прокоментував фахівець.

Крім того, він додав, що будь-яке взяте у кредит майно, має бути застраховане. А ставки по страхуванню - не перевищувати трьох відсотків.

Раніше повідомлялося, як зросли ціни на Дніпропетровщині.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...