App Store Google Play

ОСББ та ЖБК вимагають справедливого фінансування програми сприяння їх діяльності

19.11.2018 10:00
ОСББ та ЖБК вимагають справедливого фінансування програми сприяння їх діяльності

Вже третій рік поспіль у Дніпрі діє Програма сприяння діяльності об'єднань співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельних кооперативів. Щороку тема стає все більш вагомою, адже співвласники набирають все більше впевненості та суб’єктності. Однак за словами громадських організацій, які займаються відповідними питаннями, фінансування Програми систематично зменшується, а її реалізація саботується Департаментом з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційно політики міської ради.

Подробиці проблем, з якими стикнулися домовласники та як вони їх вирішують, журналіст Дніпрограду дізнавався у голови правління Асоціації взаємодії ОСББ і ЖБК «Наш дім» Павла Хобота.

Як Програма з'явилася у Дніпрі? Хто її автори?

Програму ініціювали у 2016 році громадські організації, які системно відстоюють інтереси ОСББ та ЖБК - Асоціація “Наш дім”, Школа ефективного власника, Школа управдома. Ми взяли за зразок подібну програму у Луцьку, яка діяла вже декілька років, і спільними зусиллями її вдосконалили.

Суть Програми в тому, що міський бюджет дає кошти ОСББ і ЖБК на ремонт їхніх будинків, але на умовах співфінансування. Простіше кажучи, співвласники беруть дольову участь в утриманні своїх будинків, а не отримують гроші “на шару”. І друге - Програма проходить у вигляді конкурсу: той, хто дав більше відсотків, той і має більше шансів на перемогу. Тобто все прозоро.

Повертаючись до історії: нашу ініціативу підтримали депутати міської ради Дмитро Хозін та Олександр Лигін, а потім почалося протистояння з чиновниками та іншими депутатами, які не хотіли пропускати на сесію наш варіант Програми. Тоді втрутився міський голова, який вирішив стати автором цього документу, щоб досягнути якогось компромісу. Програму було прийнято.

Як вона реалізовувалася?

Там теж продовжували точитися баталії, зокрема із заступником міського голови Михайлом Лисенко, управлінням житлового господарства, адже чиновники постійно хотіли скоротити фінансування Програми.

У підсумку - ОСББ та ЖБК перемогли. З міського бюджету на ремонт у наших будинках у 2016 витратили 14 млн. грн., а у 2017 - 35 млн. грн.

При цьому, і дольова участь у співфінансуванні з боку співвласників теж почала збільшуватися: у 2016 році вона становила 10%, у 2017 році - 18%, а у 2018 році - аж 30%.

Це добре чи погано?

З одного боку, це показник добрий, адже Програма набула популярності і співвласники зрозуміли, що треба брати участь в утриманні свого житла. Але є і зворотній бік медалі. У порівнянні з минулим роком цьогорічне фінансування не збільшилось, а зменшилось до 27,9 млн. гривень. Натомість інтересу в ОСББ стало більше. Ось і збільшився прохідний процент.

Але найгірше, те, що наразі з бюджету профінансували робіт лише на 14,4 млн. грн., тобто на половину!

Чому ж так сталося?

У 2018 році за модерацію Програми став відповідати Департамент з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційно політики міської ради, зокрема відповідний відділ у цій установі.

Позаяк частина переможців по суті відмовилися в отриманні бюджетних коштів - Департамент мав ініціювати їх перерозподіл та визначення нових переможців, з меншим відсотком співфінансування. Чиновники ж проявили безпорадність та пасивність, що призвела до того, що в наступному році проект міського бюджету передбачає на ремонтів будинків ще менше коштів - лише 15 млн. грн! Тобто дають стільки, скільки ОСББ змогли використати.

Скільки взагалі ОСББ та ЖБК в місті? Наскільки вони вагомі?

Загалом приблизно 1350 будинків. Це десь 20% від всієї багатоквартирної забудови міста. І в наших будинках живуть такі самі платники податків в місцевий бюджет, як і в жеківських будинках.

Акцентую на цьому, бо на титульні ремонти таких будинків, тобто на решту - 80% багатоповерхівок, планується виділити 575 млн. грн. - у 40 разів більше!

Я вже не кажу, про той фактор, що вартість робіт в ОСББ/ЖБК у два-три рази може бути менша, ніж робіт, де замовник - департамент житлового господарства, а якість - в рази краща!

Саме тому ми й ініціювали петицію про збільшення фінансування в 2019 році на ремонти ОСББ та ЖБК. До речі, саме ця сума написана і в Програмі, окрім того, що це справедливо, бо відповідає дольовій участі обєднань та кооперативів в забудові.

А необхідні гроші для ОСББ та ЖБК взяти з ремонтів “жеківських” будинків.

Саме таку петицію ми і написали на мера та депутатів, і в рекордні терміни (6 днів) зібрали необхідну тисячу підписів містян.

Яка доля цієї петиції зараз?

Робоча група розглянула її на закритому засіданні. У результаті - протокол направили з рекомендацією міському голові, щоб він доручив Департаменту житлового господарства та Департаменту місцевого самоврядування вивчити можливість виділення 120 млн. грн., а потім ще розглянути бюджетній комісії.

Ви сподіваєтесь, що мер з депутатами підтримають ОСББ та ЖБК?

Я певен, що мер та депутати не зможуть проігнорувати думку такой великої та такої організованої частини членів територіальної громади. Проти наших аргументів важко заперечить - ми вимагаємо справедливого фінансування програми мера.

Понад те, у підсумку прийнятого бюджета на 2019, з того, наскільки будуть враховані наші вимоги, жителі ОСББ та ЖБК зможуть зробити свої висновки: чи варто їм підтримувати тих з обранців, хто був проти ОСББ та ЖБК. А ми їм в цьому допоможемо.

Раніше повідомлялося, що на допомогу ОСББ в Дніпрі планують витратити менше, ніж на КП "Зооконтроль".

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...