App Store Google Play

Філія РПЦ на Дніпропетровщині: тернистий шлях до "руського миру"

19.11.2018 18:00
Філія РПЦ на Дніпропетровщині: тернистий шлях до "руського миру"

Вже давно не секрет, що російська православна церква, як і більша частина історії самої Росії, виникла лише завдяки банальному рекету та підміні понять. Скориставшись у свій час слабкістю Києва та Константинополя, московський царат за мить “переніс” центр православної віри Руси-України під стіни Кремля. Саме через рекет московитів з церковної мапи світу зникла Велика Київська Митрополія, яка існувала на нашій землі з 988 році і була утворена завдяки самому Володимиру Великому.

Протягом сотень років Російська православна церква розросталася під патронатом імперської світської влади. При цьому, метастази залісських церковників активно отруювали своїми метастазами й українську душу. Розростання РПЦ не вдалося зупинити навіть більшовицьким чекістам, які за прикладом Петра Першого перетворили московську церкву на орган контролю вже за робітничо-селянським народом СРСР.

Здавалося б, що у 1990-ті роки Україна мала відновити свою власну тисячолітню Церкву, втім, в той час стало зрозуміло, що ані влада світська, ні влада церковна не спроможні відділитися від Росії. Наслідком цього і стала поява в Україні прихованої філії РПЦ ФСБ — Української православної церкви Московського патріархату, які за прикладом своїх попередників роздавали анафеми усім неугодним українським священникам.

Лиш через 27 років Незалежності матеріальної, українці дозріли до незалежності духовної. Навіть попри останні події в цековному світі, стовпи “руського православ’я” московитів в Україні ще не повалені. Навпаки, більшість російських єпархій не тільки не демонструють жодного ентузіазму щодо створення Єдиної Української Церкви, а й роблять гучні заяви, в яких відкрито називають Вселенського Патріарха Варфоломія розкольником і відступником. Зокрема, такі заяви нещодавно зробили і московські попи Дніпропетровської області.

Під “дахом” обласного ватажка московитів Іринея було створено філію “руського миру” в нашому регіоні, члени якої в будь-який момент можуть стати “передовиками” дестабілізації та окупації Дніпропетровської області.

Зокрема, вже декілька років в Дніпрі діє сумнозвісне Іоанно-Предтечинського братство, яке в основному складається з молодиків спортивної статури. Активними представниками "братства" є сумнозвісні тітушки, які напали на ветеранів російсько-української війни 9 травня 2017 року біля монументу Слави в Дніпрі. Саме ці “православні тітушки” за декілька хвилин до нападу були помічені в оточені одного з флагманів “руського миру” на Дніпропетровщині Олександра Вілкула. Наразі по декількох членах Іоанно-Предтечинського братства регулярно проводяться судові засідання по факту нападів та провокацій.

Саме учасників цього наближеного до московського патріархату об’єднання планували залучити до провокацій 14 жовтня в Києві. Цим мав зайнятися Тимофій Кучук, лідер псевдоправославної організації Іоанно-Предтечинське братство. За наявною інформацією, 7 жовтня, під час богослужіння у Свято-Успенському соборі Дніпра московський протоієрей Тимофій Кучук закликав присутніх виїхати у Київ 14 жовтня на захист Києво-Печерської Лаври, яку, за його словами, планують захопити “праворадикальні молодчики”. За словами московського попа, “прихожани” УПЦ МП мали провести “молитовне стояння” і захистити Лавру від української церкви, а у разі її “захоплення” - піти на штурм.

Втім, 13 жовтня автомобіль “батюшки”, в якому перебувало декілька тітушок, був затриманий патрульною поліцією. Як виявилося, Тимофій Кучук порушив правила дорожнього руху, а під час спілкування з водієм патрульні виявили в нього ознаки сп’яніння та затримали попа. Таким чином, дніпровська “делегація” не змогла взяти участь у провокаціях в Києві.

Втім, якщо на початку своєї боротьби проти створення незалежної від Москви Української Церкви місцеві представники РПЦ використовували неофіційні методи, то нещодавно всі єпархії Дніпропетровської області заявили про однозначну підтримку російського патріарха Кирила. Окрім цього, “православні” не скупилися в оціночних судженях та відкрито назвали Вселенського Патріарха Варфоломія розкольником та відступником.

"Прийнявши в спілкування розкольників, Патріарх Варфоломій порушив церковні канони і сам став на шлях розколу. Тому для нас розкольники як були, так і залишаються розкольниками. А значить, молитовне і євхаристичне спілкування з ними неможливо", - писали московити.

Таке рішення підтримали Дніпропетровська, Криворізька та Павлоградська єпархії московського патріархату.

Всі вони зауважили, що визнають церковну владу лише митрополита Онуфрія, який, у свою чергу, підпорядковується московській церкві в особі Гундяєва.

Таким чином, служителі московської церкви вкотре надіслали меседж суспільству, що будуть до кінця боротися проти Єдиної Української Церкви і не дозволять навіть Вселенському Патріарху знищити російський вплив на душі українців.

Очевидно, що для цього будуть залучені не тільки члени Іоанно-Предтечинського, а й інших наближених організацій. Зокрема, до війни під крилом московського патріархату в Дніпропетровській області діяло одразу декілька парамілітарних об’єднань. Мова йде про обласну організацію “СРУБ” (Союз Росії, України, Білорусі), Дніпропетровська обласна організація “Русское содружество”, “Русское единство”, “Русское поле” та інші. Як повідомляв сайт “Петр і Мазепа”, всі ці організації працювали в тісному контакті з козачками, які, в свою чергу, діяли під крилом місцевої єпархії УПЦ МП. Не варто забувати, що владика Іриней (Середній) - один з тих ієрархів УПЦ МП, кому “пощастило” отримати нагороду Російської Федерації. “За великий внесок у розвиток двостороннього співробітництва Російської Федерації та України” указом №515 від 07.05.2009 р президент РФ Дмитро Медведєв нагородив керуючого Дніпропетровською єпархією УПЦ митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея орденом Дружби. Свого часу в Дніпрі за участю УПЦ МП і міського керівництва був відкритий центр фонду “Русский мир”, причому відкривати його приїжджав безпосередньо глава фонду В'ячеслав Ніконов (онук Молотова). Завдяки цьому О.Вілкулу був вручений Орден Святого Великомученика Георгія Побєдоносца За заслуги перед Українською Православною Церквою.

У свою чергу, оточення Олександра Вілкула в знак взаємної симпатії передало у власність московитів передав унікальну будівлю. Будинок органної та камерної музики  було передано церкві відповідно до мирової угоди, затвердженої господарським судом області між облрадою та релігійною громадою "Свято-Миколаївський храм" парафії Дніпропетровської єпархії УПЦ МП. В цій угоді є пункт в якому зазначено, що Будинок органної музики до 2020 року повинен звільнити приміщення від унікального австрійського органу, який знаходиться там.

Окрім цього, в часи правління однопартійців Вілкула в 2012 році був затверджений проект будівництва церкви в парку 40-річчя Перемоги. В цьому парку-некрополі, який ще до Жовтневого перевороту 1917 року був Новим міським цвинтарем, згодом були насипом поховані десятки тисяч розстріляних ”червоними” громадян. Окупантська церква планує спорудити на кістках шестиглавий храм загальною площею 185 кв.м., вирубавши при цьому дерева.

Крім спільних регалій від Російської Федерації та спільних акцій на 9 травня, Вілкула та московський патріархат пов’язує й спільна організація провокативних акцій. Зокрема, в 2017 році біля Спасо-Преображенського собору пізно вночі декілька молодиків на знімали для російських ЗМІ на камеру “пам’ятну акцію за загиблими в Одесі”. Патріотам вдалося завадити провести провокацію, але згодом в мережі з’явилися фотографії Вілкула з партнерами, на яких вони все одно поминають проросійських провокаторів. Через рік подібну акцію невідомі влаштували вже біля Троїцького собору. Обидві церковні споруди підпадають під керівництво Іринея та його поплічників, що свідчить про співпрацю між екс-регіоналами та московським патріархатом.

Попри явну антиукраїнську позицію, адепти московитів часто бувають помічені в скандалах, які не вкладаються в будь-які християнські поняття. Варто лише згадати інцидент у Запоріжжі, де служитель церкви московського патріархату Євген Молчанов відмовився відспівувати 2-річну дитину, коли дізнався, що дитину охрестили у церкві Київського патріархату. Він заявив, що дитина нехрещена, а українська церква - самозванці. Це викликало значний резонанс серед суспільства і вкотре продемонструвало обличчя тих, хто стоїть на службі у Кремля. Також в цинізмі та жорстокості були помічені й служителі Свято-Миколаївського собору, на території якого минулого року московський священник насмерть забив собаку.

Для лоббіювання своїх інтересів московський патріархат може використовувати не лише тітушок або політиків. В Дніпрі не раз були помічені неадекватні прихильники РПЦ, які намагалися своєю присутністю вплинути на перебіг тих чи інших процесів. Так, навесні цього року біля державної адміністрації були присутні особи, яких направила московська церква, аби ті створили "картинку" для ворожих ЗМІ нібито в Дніпрі "народ" не підтримує створення помісної Української Церкви. На своїх плакатах "віряни" розмістили образливі повідомлення та заклики протистояти "антихристам". Чому ці особи вирішили мітингувати саме під ДніпроОДА - невідомо.

 

Варто зазначити, що більшість з цих московських "вірян" були неодноразово помічені під час судових засідань у справі вілкулівського політтехнолога через дії якого у ДТП загинула людина, у справі Будинку органної музики, який хочуть собі забрати московіти, а також під час розгляду справи тітушководів Вілкула. Тож, можна сміливо казати про явний політичний відбиток у цих "молитвах".

Попри все вищезгадане, Іриней та його партнери продовжують впевнено тримати свої позиції на Дніпропетровщині. І не просто тримати, а і організовувати цілеспрямовані атаки проти священного процесу створення Єдиної Української Церкви, яка цілком може призвести до ліквідації метастаз “руського миру” в душах українців. Попри це, наразі в Дніпровській міській раді навіть планують сплачувати Іринею по 24 тисячі гривень щороку як "почесному громадянину міста".  Іван Середній (Іриней) з 27 липня 2009 року - член Міжсоборної присутності Російської православної церкви. Звання почесного громадянина присвоєне в часи правління регіоналів в 2013 році.

Зважаючи на офіційну публічну позицію УПЦ МП, існує висока вірогідність того, що протягом найближчого часу в регіоні вкотре активізується Іоанно-Предтечинське братство та інші напівлегальні друзі московитів, які лише чекають аби роздмухати вогонь ворожнечі серед мешканців області та покликати на допомогу “братів-росіян”. І не варто забувати, що у всіх них є потужне політичне лоббі у вигляді різноманітних вілкулів-мураєвих, котрі до останнього моменту будуть підтримувати своїх проросійських партнерів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...