App Store Google Play

Дніпряни вимагали у московського патріархату підтримати створення Єдиної помісної церкви

19.11.2018 12:00
Дніпряни вимагали у московського патріархату підтримати створення Єдиної помісної церкви

Сьогодні, 19 листопада, представники різних громадських організацій вийшли на пікет під будівлю Дніпровської єпархії УПЦ МП з вимогою взяти участь у Об`єднавчому Соборі Православних Ієрархів України 22 листопада. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Активісти вийшли до єпархії московського патріархату із плакатами "Січеславщина за Томос", "Владика Іриней, не продай Україну", "Українцям помісну церкву" та вимагали підтримати створення в Україні Єдиної помісної православної автокефальної Церкви. 

"Сьогодні патріотична громадськість вирушила на зустріч з владикою Іринеєм, щоб з`ясувати його ставлення до створення в Україні Єдиної Помісної Православної Автокефальної Церкви", - зазначив голова ГО "Майдан-Січеслав Дніпро" Віктор Романенко.

До активістів вийшов отець Миколай - представник Іринея. Він зазначив, шо їх владики сьогодні немає і з активістами він не зустрінеться.

"Ми завжди підтримували і підтримуємо незалежність України. Ми підтримуємо Томос, який маємо з 1991 року. І наша церква - українська. І не має жодного стосунку до Москви. В храмах московського патріархату немає агресії до патріотів. А якщо є, то не звертайте уваги, бо люди різні і розуміють по-різному", - переконував громадськість отець Миколай.

Проте в цей час до активістів вибігла агресивно налаштована представниця московського патріархату, яка намагалася порвати плакати про Автокефалію. Вона голосно кричала, що не продасть Русь і ніколи не стане католиком. На пояснення присутніх, що Томос не має жодного стосунку до католицизму, жінка махала руками та погрожувала "господньою розправою".

У підсумку, отець Микола повідомив, що їх місцевий осередок підтримує бажання українців до незалежної церкви, проте у Об`єднавчому Соборі Православних Ієрархів України участь вони  не братимуть.

"Якщо українці хочуть об`єднання, то давайте об`єднуватись навколо нашої церкви", - зазначив він.

Отець Микола пообіцяв провести зустріч патріотичної громадськості з владикою Іринеєм пізніше. 

Нагадаємо, у Кривому Розі прихильники автокефалії штурмували резиденцію митрополита УПЦ МП.

 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...