App Store Google Play

У Дніпрі історичний будинок потребує захисту від власниці п'ятьох квартир

18.11.2018 16:00
У Дніпрі історичний будинок потребує захисту від власниці п'ятьох квартир

У Дніпрі будинок часів Катеринослава, що в боротьбі з неправдою та людською жадобою руйнується не під впливом часу, а «завдяки» діям нової власниці частини будівлі. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Вісті Придніпров'я.

У двоповерховому будинку на вул. Рогальова, 7 протягом багатьох років жило шість сімей, п'ятьом з яких довелося з'їхати. Наразі будинок перетворився на діряву, розбиту всередині споруду.

«Винна у цьому нова власниця частини квартир…» — розповідає мешканка будинку пані Віталіна Дмитрієва.

За її словами у 2016 році місцева «бізнес-вумен» Юлія Пісчанська викупила час­тину помешкання.

«Ми відмовилися продавати нашу квартиру. Остаточно ж прийшли до цього рішення, коли побачили у Державному реєстрі нерухомості, що там за нашою адресою уже зареєстровані два об’єкти. Як таке може бути? Це усе нагадувало якусь аферу! Загальна площа будинку — 319 квад­ратних метрів, натомість у Держ­реєстрі чомусь занотовано будинок площею лише 167 квадратних мет­рів, і окремо дві квартири — без загальної площі. Але земля під ці дві квартири відведена. Виходить, що й наше помешкання — не 48 квадратів, а вже 22. Як тут не обуритися!», - розповіла Віталіна Дмитрієва.

Цікаво, що зміни в електронному реєстрі нерухомості відбулися саме в 2016 році, тоді, коли Юлія Пісчанська викупила частину будинку.

"Ми вирішили написати скаргу до Мін’юсту щодо скасування означеної реєстрації. Та це результатів не дало. Тривалий час прочекавши на відповідь, ми отримали відмову на підставі того, що неправильно подали якісь документи. Потім звернулися вже до суду й ця судова тяжба триває донині. Серед відповідачів — кілька нотаріусів, котрі оформляли акти дарування. І дві людини — так звані «треті особи» — у їх числі — нова власниця", — розповіла пані Віталіна.

Зазначимо, що попередні мешканці фактично "подарували" квартири Юлії Пісчанській, адже оформлені вони саме за актом дарування. Реєстрацію ж кожного домоволодіння провадив окремий нотаріус. Й усюди були допущені помилки й значно зменшена площа переданого у дарунок майна одній і тій самій людині.

Також власниця чотирьох викуплених квартир восени минулого року вирішила робити так званий ремонт. Робітники прибрали вікна з усіх квартир, пошкодили комунікаційні споруди  усередині житла, «забили» каналізацію. На цьому все завершилося. Диряві «зіниці» вікон нині — гарна можливість для безпритульних, наркоманів та інших небезпечних осіб переночувати у будівлі.  

Звернення до поліції, органів місцевого самоврядування результатів не дали. Департамент системи життєзабезпечення та житлової політики Міністерства регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства у своїй відповіді наголосив на відповідальності за такі руйнівні дії нової співвласниці будинку. Проте й досі нікого не покарали.

Нагадаємо, Юлія Пісчанська - відома в місті бізнес-вумен, власниця готелю-ресторану. Нещодавно за суперечливих обставин - попри численні публікації дніпровських журналістів та активістів про неправдиву інформацію в поданих на конкурс документах - обрана новим директором Історичного музею ім. Д. Яворницького.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...