App Store Google Play

За нашу і вашу свободу: у Дніпрі відкрилась виставка, присвячена 50-річчю виступів дисидентів на захист «Празької весни»

15.11.2018 20:00
За нашу і вашу свободу: у Дніпрі відкрилась виставка, присвячена 50-річчю виступів дисидентів на захист «Празької весни»

Сьогодні, 15 листопада, у Дніпровському Музеї «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» відкрилась виставка, присвячена 50-річчю виступів дисидентів на захист «Празької весни». Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця проведення.

Як відомо, 50 років тому, 1968 року, Радянський Союз ввів у Чехословаччину близько 200 тисяч солдатів і 5 тисяч танків. У такий спосіб радянські керівники в Москві, разом із очільниками інших країн Варшавського договору, вирішили насильно припинити процес реформ та суспільних змін, відомий під назвою «Празька весна».

Виставка «За нашу і вашу свободу 1968–2018 років» розкриває не лише безпоседньо трагічні події, а висвітлює діяльність людей, які виступили проти придушення «Празької весни».

Інформаційні плакати вміщають відомості про протестувальників, які виступили проти окупації Чехословаччини. Серед них: Василь Макух, Роман Гринь, Михайло Ліхцов, Зорян Попадюк та інші. Основу виставки складають унікальні архівні документи і фотографії.

На офіційне відкриття завітав заступник Міністра промисловості і торгівлі Чеської республіки Ірже Гавличек.

«Після вторгнення Радянського Союзу у Чехословаччину багато громадян змирилися з обставинами, інші протестували та піднімали своїх громадян, дехто своїм протестом приніс найбільший захист. Понад 20 людей у всьому Східному блоці з різних країн поплатилися або життям, або свободою. Крім чехів, це були люди з Польщі, Латвії, України, Східної Німеччини, Угорщини, Росії, Болгарії, Грузини», - зазначив Ірже Гавличек.

Експозиція організована зусиллями Посольства Чеської республіки в Україні, Інститутом дослідження тоталітарних режимів (Чехія); Чеського центру у Києві; Галузевого державного архіву Служби Безпеки України; Українського інституту національної пам’яті за підтримки Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» і Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні».

Нагадаємо, що у Дніпрі під час літературно-мистецького заходу вшанували пам'ять Василя Макуха. 50 років тому він здійснив публічне самоспалення в знак протесту проти тотальної русифікації українців і збройної агресії СРСР на територію Чехословацької республіки. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...