App Store Google Play

За нашу і вашу свободу: у Дніпрі відкрилась виставка, присвячена 50-річчю виступів дисидентів на захист «Празької весни»

15.11.2018 20:00
За нашу і вашу свободу: у Дніпрі відкрилась виставка, присвячена 50-річчю виступів дисидентів на захист «Празької весни»

Сьогодні, 15 листопада, у Дніпровському Музеї «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» відкрилась виставка, присвячена 50-річчю виступів дисидентів на захист «Празької весни». Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця проведення.

Як відомо, 50 років тому, 1968 року, Радянський Союз ввів у Чехословаччину близько 200 тисяч солдатів і 5 тисяч танків. У такий спосіб радянські керівники в Москві, разом із очільниками інших країн Варшавського договору, вирішили насильно припинити процес реформ та суспільних змін, відомий під назвою «Празька весна».

Виставка «За нашу і вашу свободу 1968–2018 років» розкриває не лише безпоседньо трагічні події, а висвітлює діяльність людей, які виступили проти придушення «Празької весни».

Інформаційні плакати вміщають відомості про протестувальників, які виступили проти окупації Чехословаччини. Серед них: Василь Макух, Роман Гринь, Михайло Ліхцов, Зорян Попадюк та інші. Основу виставки складають унікальні архівні документи і фотографії.

На офіційне відкриття завітав заступник Міністра промисловості і торгівлі Чеської республіки Ірже Гавличек.

«Після вторгнення Радянського Союзу у Чехословаччину багато громадян змирилися з обставинами, інші протестували та піднімали своїх громадян, дехто своїм протестом приніс найбільший захист. Понад 20 людей у всьому Східному блоці з різних країн поплатилися або життям, або свободою. Крім чехів, це були люди з Польщі, Латвії, України, Східної Німеччини, Угорщини, Росії, Болгарії, Грузини», - зазначив Ірже Гавличек.

Експозиція організована зусиллями Посольства Чеської республіки в Україні, Інститутом дослідження тоталітарних режимів (Чехія); Чеського центру у Києві; Галузевого державного архіву Служби Безпеки України; Українського інституту національної пам’яті за підтримки Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» і Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні».

Нагадаємо, що у Дніпрі під час літературно-мистецького заходу вшанували пам'ять Василя Макуха. 50 років тому він здійснив публічне самоспалення в знак протесту проти тотальної русифікації українців і збройної агресії СРСР на територію Чехословацької республіки. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...