App Store Google Play

На Січеславщині стартував освітній проект для лікарів сільської місцевості

15.11.2018 12:20
На Січеславщині стартував освітній проект для лікарів сільської місцевості

Сьогодні, 15 листопада, у Дніпрі стартував освітній проект для лікарів сільської місцевості, участь у якому взяли близько ста медичних працівника з Січеславщини, Запорізької та Кіровоградської областей. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця події – приміщення центру конференцій PARLE.

Координатор проекту «Школа сімейного лікаря» Євген Прилипко розповів, що такі тренінги тільки стартували в Україні, їх провели в Києві та Харкові, і ось проект дібрався до Дніпра.

«Про реформу сільської медицини говорять також як і про реформу в цілому, але вона має деякі особливості та дуже суттєві відмінності від первинної медичної допомоги в місті. Це пов’язано з площею населення на цих територіях та охоплення, яке має здійснити лікар первинної ланки для того, щоб якісно надавати медичні послуги і здійснювати попереджування захворювань. Про медицину і реформу говорять багато, про сільську потрібно говорити окремо», - наголосив він.

Євген Прилипко зазначив, що стан цієї сфери зараз незадовільний, а деякий час первинна ланка медичної допомоги практично не існувала, тому у лікарів, які будуть працювати у даній сфері, є багато питань. Зокрема, такі тренінги – це мотивація та залучення нових кадрів.

За словами заступника директора департаменту охорони здоров’я ДніпроОДА Тетяни Квітницької, на заході присутні лікарі, які будуть працювати в сімейних амбулаторіях в сільських місцевостях з Дніпропетровщини, Запорізької та Кіровоградської областей. З Січеславщини присутні 23 лікаря.

Протягом цілого робочого дня, з 10 по 18 годину, на заході розглянуть чотири напрямки – це взагалі засади реформування галузі охорони здоров’я і, зокрема, для сімейної медицини, нові підходи фінансування закладів, нові підходи та впровадження електронної медицини та взагалі всі питання та особливості роботи в сільській місцевості.

Також на заході відбудеться інтерактивна демонстрація роботи мобільного діагностичного комплексу (телемедицина) в режимі реального часу із залученням «пацієнта» з аудиторії.

Раніше повідомлялося, що на Січеславщині заклали фундамент однієї з перших нових сільських амбулаторій.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...